Najnowsze wieści z Zachodniej Kanady

Alberta, Kanada, 23 lutego 2014r

U ponóża gór skalistych, na prerjach w prowincji Alberta, leżą dwa miasta, Calgary i Edmonton gdzie może by się wydawało że jest nas mało, ale spotkanie naszych jednostek z okazji Dnia Myśli Braterskiej w tym roku sie okazało przemiłą niespodzianką dla wszystkich…

2014.02 Alberta - Dzien Mysli Braterskiej w Edmonton – 23 luty 2014

Dzien Mysli Braterskiej w Edmonton – 23 luty 2014r

Było nas ponad 60 osób z wszystkich jednostek z obu miast. Program dnia i kominka przygotowała nowa Szczepowa Szczepu „Beskidy”, Ania Wilk pwd. w Edmonton za pomocą funkcyjnych i rodziców. Rozpoczeliśmy dzień piękną mszą w Kościele Świętego Różańca, po czym wszyscy się przenieśli na sale Szkoły Św. Bazylego. Po krótkim apelu zapaliliśmy uroczyscie pamiątkowe świeczki, odpalone od płomienia Betlejemskiego Światła Pokoju. Przekazywanie tego swiatła jest dlugotrwałą tradycją skautów na świecie. Czytaj więcej tutaj. Gościliśmy dwóch instruktorów ze Skautów Ukrainskich, którzy przekazali właśnie ten płomień jednostkom z Calgary. Bardzo przyjemnie spędziliśmy popołudnie śpiewając ulubione piosenki i pląsy.

Ostatnie miesiące u nas w hufcu były bardzo zajęte. Nowy szczep wraz z jednostkami skrzatów, zuchów, harcerek i wędrowniczek rozpoczął swoją działalność w Edmonton. Na zbiórkach jest coraz więcej młodzieży i jesteśmy zapalone na to co nas dalej czeka.

W Calgary stworzyłyśmy nową gromadkę skrzatów, a zuchy i harcerki działają dalej.

Także od jesieni mamy nową druzynę „Aurora” harcerek i młodych instruktorek.  Biwak drużyny pod nazwą „Inspiracja” odbył się pod koniec stycznia z ogromnym sukcesem.

2014.02 Alberta - Druzyna „Aurora” na biwaku – styczeń 2014r

Drużyna „Aurora” na biwaku – styczeń 2014r

Funkcyjne z nowo rozszerzonego Hufca „Młody Bór” i w tym dwa szczepy „Orła Perć” i „Beskidy” uczestniczyły w kursie „SOWA,” prowadzony przez instruktorki z Komendy Choragwi Harcerek. Była to okazja nie tylko żeby się nauczyć czegos nowego, ale żeby odnowić wiedze i przyjaźnie, jak i żeby się zgrać jako zespół na całą Albertę.

Jednostki w Calgary brały udział w Jasełkach i akademiach, opłatku polonijnym jak i pracach zarobkowych. Teraz się szykujemy do sprzedaży palemek wielkanocnych.

Przygotowujemy się także do biwaku w maju i akcji letniej.

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową – www.hufiecmlodybor.ca. Jeszcze dojdzie więcej informacji i zdjęć w nadchodzących tygodniach.

Druhna Agata Starczyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s