Dzień Myśli Braterskiej w Australii

Polana, Healesville, Australia, 16 lutego 2014

W dniu 16ego lutego zgromadziła się nasza rodzina harcerska – skrzaty, zuchy, harcerze, harcerki z Hufców ‘Podhale’ oraz rodzice i przyjaciół harcerstwa na Polanie w Healesville, aby rozpocząć nowy rok harcerski.

2014.02 Australia - Dzien Mysli Braterskiej 2014

Dzień rozpoczął się apelem i mszą świętą odprawioną przez Ks. Rektora Wiesława Słowika. Podczas dnia były zajęcia dla wszystkich. Dr. Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, poprowadził nam pogadankę o ‚Szarych Szeregach’ i o Polskim bohaterze rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Byli także z nami jego Eksylencja Ambassador Paweł Milewski oraz Dr. Rafał Leśkiewicz dyrektor archiwum IPN.

Po wspaniałym posiłku przygotowanym przez nasze tzw ‚najlepsze Kołó Przyjaciół Harcerstwa na świecie’, młodzież uczestniczyła w zajęciach na terenie, m. in. ‚bieg przygód harcerskich’, malowanie panoramy gór, majsterkowanie owiec.

Tradycyjnie brać harcerska zakończyła swój dzień ogniskiem prowadzone przez dhn Hanię Terech dzieląc się z nami historię niektórych z naszych ulubionych piosenek harcerskich. Śpiewaliśmy piosenki z różnych stron świata, aby sobie przypomnieć i złączyć się myślami z naszą harcerską rodziną poza Australią w ten tak ważny dzień dla wszystkich skautów na świecie – Dzień Myśli Braterskiej.  Uczcimy to aktualnie 22go lutego, w dzień urodzin twórcy skautingu Lorda Roberta Baden-Powella i jego żony Olave.

Gawędę przygotowała dhn Marysia Nowak, Przewodnicząca Okręgu, tłumaczyła nam poprzez piękny wiersz że ‚musimy siać, nie wiedząc w którą strone poniesie wiatr i w ziemię rzuci siew… Nie wolno nam ni sił ni dnia marnować, musimy siać,  musimy tworzyć cud’. Przez naszą wiedzę którą przekazujemy następnym pokoleniom, siejemy dalej ziarna naszych tradycji, kultury i historii w wielkim świecie. Nie możemy zgubić tego co już osiągnęliśmy w naszych życiach ani w naszej organizacji która istneje ponad 100 lat.

Dziękujemy wszystkim którzy przybyli na Polanę w Healesville, poprzeć naszą młodzież harcerską. Dziękujemy druhnie Marysii za przybycie z Sydney, że mogła znami być w ten dzień.  Dziękujemy także druhowi Ryszardowi Jarkowi, Komendanta Chorągwi Harcerzy za jego obecność i przygrywanie nam na gitarze podczas ogniska.

Czuwaj!

Irena Kutypa pwd
Sylwia Kutypa pwd

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s