Złaz wędrowniczy hufca Warta – Chicago

Vermont, USA, lipiec 2013

Podczas lata w 2013 roku, wędrowniczy z 2-giej Drużyny Wędrownikow im. Mikołaja Kopernika z hufca Warta w Chicago pojechali na Złaz do stanu Vermont. Pojechało tylko 9 wedrowników, mała ale bardzo zdyscyplinowana grupa. Spędzili dwa dni w Underhill State Park aby zaklimatyzować sie do nowej wysokości i klimatu. W tym czasie wędrownicy wędrowali po mieście Waterbury i kosztowali pyszne lody w Ben and Jerry’s Ice Cream Factory.


W trzecim dniu Złazu, wędrownicy w koncu wyruszyli na 6-cio dniową wycieczkę w góry Green Mountains. Ich trasa była na scieszce Long Trail i miała długość 30 mil. Nie był to długi dystans ale bardzo orozmajcony.

W pierwszych dwóch dniach na trasie, pogoda była kiepska. Padał deszcz, kamienie były śliskie, i ciagle były mokre buty. Gór nie było widać, gdyż wędrownicy byli w chmurach cały czas. Wreście w trzecim dniu wędrówki pogoda poprawiła się, słońce wyszło i widoki można było podziwiać. Najlepsze widoki można było zobaczyć z szczytów Camel’s Hump, Burn’t Rock i Mount Ellen. Na szlaku była tylko jedna rzeczka w której mogliśmy się wykompać, więc kiedy skonczylismy wedrówkę, prysznice były bardzo docenione.

2014.03 Zlaz hufca Warta - 9

W drodze powrotnej do domu, wędrownicy zatrzymali się przy Niagara Falls. Widok wodospadów był niesamowity. Cały czas słonce swieciło i wiele tęcz było można zobaczyć.

Mimo tego że grupa była mała, Złaz był bardzo udany. Wiele nowych śmiesznych piosenek i przezwisk było wymyslonych. Obecnie wędrownicy oraz wędrowniczki z Chicago przygotowuja sie na Złaz do Wyoming. Mamy nadzieje, że znów przeżyjemy kolejne niezapomniane chwile naszego, młodego, wędrowniczego życia. Do zobaczenia na szlaku!

Czuwaj!

Piotr Chmielewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s