X Festywal piosenki i poezji religijnej na Litwie

Wilno, 24 maja 

X Festywal piosenki i poezji religijnej „ Bóg jest miłością” odbył się 24 maja b.r. w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza. Patronem tegorocznego festiwalu był Św. Jan Paweł II – mały człowiek z ogromnym dobrym sercem, czyniący niezwykłe czyny. Organizatorzy,  13WDH-ek „Czarna Trzynastka” im.Maryny Grzesiakowej, rozpoczęły festywal Mszą Świętą oraz ciepłymi słowami.

2014.06_ZHPnL_harc_festywal2

Pierwsza wystąpiła na scenie 11 MDH-ek  „Delta” im. Henryka Kuppo z scenką i piosenką o Św. Antonim. Następnie wykazały się najmłodsze uczęstniczki tegorocznego festywalu – zuchenki z gromady „Podrożniczki z Zaczarowanego Lasu” z piosenką oraz plakatem o Św. Agnieszce Rzymiance. Po takim pięknym występie festywal kontynuowały wędrowniczki z 12WDW-ek „Gra Ulva”. Przedstawiły one filmik o Św.Jadwidze.

W czasie przerwy uczęstników czekał słodki stół. Można było napić się herbaty oraz zjeść ciastka, czekoladę. Jednak  „słodka chwila” nie trwała długo i już wraz na scenę weszła drużyna 28 WDH „Szare Wilki” z filmem o Św. Faustynie. Za chwilę wystąpiły dziewczyny z 13WDH-ek „Czarna Trzynastka”, które recetowały pierwszy list do Koryntian, „Hymn o miłości” Św.Pawła Apostoła. Później wystąpiła najbardziej rozśpiewana drużyna z związku -9WDH „Wiator” z piosenką o Św.Cecylii. Następnie, po występie druhen z 13WDH-ek „Czarnej Trzynastki”, z piosenką „Zaufaj Panu już dziś” wystąpiła drużyna 26 WDH „Białe Wilki” z Gromada Zuchowa „Usmiechniete Kotki” o Św. Rafalu Kalinowskim. Ostatni występ przyszykowała drużyna 19 WDH „Pasieka”. Był to filmik, piosenka oraz taniec o Św. Ojcu Pio.

Po skończeniu wszystkich występów zrobiliśmy wspólne zdjęcie, wręczyliśmy dyplomy, znaczki oraz wspólnie zawiązaliśmy krąg. Podczas całego festywalu wszyscy byli uśmiechnięci, w oczach błyszczały iskry, a w sercach grała muzyka.

Chcielibyśmy podziękować Dyrekcji Gimnazjum im. Adama Mickiewicza, Ojcowi Jerzemu Czarniawskiemu z zakonu Joanitow oraz  wszystkim uczęstnikom festywalu i przybyłym gościom.

„Każdy powinien mieć swego Świętego, z którym pozostawałby w bardzo zażyłej relacji, aby odczuwać jego bliskość przez modlitwę i wstawiennictwo, ale także, aby go naśladować.”

 

dh Aneta Pawlukowicz trop.

13WDH-ek”Czarna Trzynastka” im.Maryny Grzesiakowej

Fot. dh Ania Szumakowa

2014.06_ZHPnL_harc_festywal1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s