Wedrówka Drużyny Jantar w Londynie: Pniemy sie wzwyż!

Greenwich, Londyn, 13 lipca 2014

„Idziemy naprzód i ciągle pniemy sie wzwyż” było naszym hasłem oraz motywacja do wędrowania w pochmurny Niedzielny poranek.  13-ego Lipca, Wędrowniczki z Londynskiej Drużyny Jantar wybrały się na całodniowa wędrówke po Londynie. Rozpoczełyśmy naszą wyprawe od Blackheath Station która znajduje się w południowo wschodniej częśći Londynu, usytuowana blisko Greenwich.

Druzyna_Jantar 3

Przemierzając najpierw przez miasteczko Blackheath, wkroczyłyśmy do ogromnego terenu Greenwich Park. Przechodząc przez piękny różany ogród, dotarłyśmy do głównych atrakcji parku, m.in. Obserwatorium, które jest pierwszym obserwatorium zbudowanym jedynie do badań naukowych na zlecenie Króla Karola w 1675r. Miałyśmy okazje tażke troche pozwiedzać i nauczyć się ciekawostek o samym Greenwich, w którym znajduje się najstarszy Royal Park w Londynie, znany najbardziej za to ze właśnie tam półkule ziemi się spotykają.

Jednakże, to intensywne zwiedzanie nas troche zmęczyło. Spragnione i głodne postanowiłyśmy zrobić sobie przerwe na obiad. W czasie obiadu, siedząc na słońcu przeprowadziłyśmy naszą dyskusje. Nasz temat brzmiał „Pniemy sie wzwyż”. Starałyśmy się zrozumieć i interpretować ten cytat z różnych aspektów, nie tylko z harcerskiego punktu widzenia. Na koniec podsumowałyśmy że choć nasze cele w życiu się różnią, nadal chcemy podtrzymać to co już zdobyłyśmy czyli nasz „szczyt ideałów- świetlany harcerski krzyż” oraz kontynuować nasze przygody w harcerstwie, a ta wedrówka nam w tym pomogła.

Po sycącym obiedzie wznowiłyśmy naszą wedrówke, przy tym zwiedzając więcej zabydków takich jak Naval College w którym kręcono wiele znanych filmów takich jak Sherlock Holmes czy Piraci z Karaibów. Po czym przeszłyśmy tunelem na drugą strone Tamizy wędrując w strone Canary Wharf, głównej dzielnicy biznesowej Londynu, gdzie planowałyśmy zakończyć naszą wedrówke. Mijając zoo, mogłyśmy zobaczyć  różnice pomiędzy ogrymnymi wierzowcami Canary Wharf a żyjacymi tuż obok zwierzętami.

Chociaż ta wedrówka była o wiele krótsza (6km) niż poprzednia (22km) w Guilford, i było nas jedynie trzy wędrowniczki, udało nam sie poznać południowo wschodnią część Londynu od innej strony, której wcześniej nie znałyśmy. A także dobrze się bawić, i zdobywać zawsze mile widzianą harcerską wiedze. Ta wedrówka pokazała że nie musimy daleko wyjeżdzać do lasu aby poczuć nature i zobyć nowe informacje, wystarczy jedynie wyjść z domu.

Ƶaneta Kusiak sam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s