Obóz letni “Monte Cassino”, 8LDH – Wielka Brytania

Fernhurst, Anglia, 20 lipca – 3 sierpnia 2014

W tym roku, obóz Ósmej Londyńskiej Drużyny Harcerzy był pod tytułem “Monte Cassino”. W 70-cio lecie tak krwawej bitwy i tak potężnego zwycięstwa naszych rodaków na ziemi Włoskiej, chcieliśmy oddać chołd wszystkim żołnierzom w niej walczącym…

2014.09 8LDH Obóz Monte Cassino 1

Dwu tygodniowy obóz miał miejsce w okolicy Fernhurst w South Downs National Park I liczył 20-tu uczestników, w tym 11-tu harcerzy I 9-ciu wędrowników w komendzie. Program obozu był bardzo ambitny i musieliśmy się bardzo wysilać, aby wszystko się zmieściło. Były gry polowe, ćwiczenia na bieg, gry strategiczne, podkradanie, gry wieczorowe, 24-godzinna gra, wycieczki, wymarsz, wędrówka rowerowa, napad na 1DH (nie poszli spać ale I tak nam sie udało zdobyć flagę wohoooo!) i mnóstwo innych fantastycznych zajęć.

Mieliśmy zaszczyt zagościć obozy “Przełom” (3DH, 5DH, 7DH, 20DH, 34DH) oraz “Powrót do Ojczyzny” (1DH) na naszym terenie w dzień gości na msze świętą, oraz na ognisko. Było przyjemnie spędzić razem popołudnie i mieć tak licznie ognisko, charakteryzowane przez wspaniały duch harcerski. Prawie jak nie oficjalny biwak Hufca! Po tym wszystkim, rodzice naszych harcerzy zaskoczyli nas kiełbaskami, które jedliśmy z ogniska – było ekstrasuperfajnie!

Zdobyliśmy dużo stopni i jeszcze więcej sprawności (kiedy druh Damian Grzyb zaczął z żartami niestety nikt nie zaszedł dalej nisz pierwsza faza sprawności trzech piór – spróbujemy za dwa lata!). Wzmocniliśmy więzi braterskie w naszej drużynie i zostawiło nas to w pełni mocy gotów na następny rok harcerski. Mam nadzieje, że wszyscy inni mieli także udane akcje i do zobaczenia na zlocie!

CZUWAJ!

Dawid Rój Pwd
8-ma Londyńska Drużyna Harcerzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s