Obóz Harcerek z Chicago „Nieposkromieni Odkrywcy” 2014

Crivitz, Wisconsin, lipec 2014

Jak co roku, harcerki z hufca Tatry nie mogły doczekać się na obóz letni w Crivitz, Wisconsin. Przygotowywały się na dwa tygodnie zabaw ze swoimi koleżankami na pięknym terenie, który wszystkie już dobrze znają. Komenda obozu zaplanowała ciekawy program dzięki któremu ponad 50 harcerek przemieniło się w „Nieposkromionych Odkrywców” na całe dwa tygodnie!

2014.09 Obóz Chicago -Nieposkromieni Odkrywcy 2

Podczas obozu miałyśmy okazje nauczyć się jak żyją ludzie w innych krajach, byłyśmy odkrywcami innych kultur i nie mogłyśmy się doczekać żeby zobaczyć o jakim kraju będzie mowa następnego dnia.

Dowiedziałyśmy się wielu ciekawostek o różnych krajach dookoła świata, między innymi byłyśmy w Brazyli podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, w Wilekiej Brytanii piłyśmy herbatkę z królową, w USA robiłyśmy łapacze snów i uczciliśmy święto niepodległości 4 lipca pokazem fajerwerków i wieczorną potańcówką. Byłyśmy również w Kanadzie, Chinach, Polsce, Grecji, Australi i Keni. Miałyśmy nawet okazję skosztować jedzenie które jest związane z tymi krajami.

Co dzień czekała nas inna przygoda. Jako piosenkę obozu wybrałyśmy „Statek” ponieważ jak mówią słowa tej piosenki, codziennie rano nasz „statek” wyruszał w daleki rejs aby odkryć nowy świat:

Podczas obozu zastępy harcerek zbierały punkty aby wygrać nagrodę  na koniec obozu. Punkty były za koleżeństwo, polskość, punktualność, dyżury i za wygrywanie różnych gier.  Wszystkie punkty były wywieszone na naszej tablicy, która przedstawiała mapę świata.

Harcerki miały okazje spędzić jeden tydzień z Obozem Harcerzy z Hufca Warta, którzy już kończyli swoj obóz. Razem mieliśmy różne wyścigi, konkursy, bawiliśmy się w gry i świetnie się bawiłyśmy na potańcówce. Dołączyły się też do nas na całe dwa tygodnie harcerki z hufca Ziemia Rodzinna z Detroit. Byłyśmy bardzo zadowolone, że mogłyśmy poznać inne harcerki i podzielić się z nimi naszym pięknym terenem w Crivitz!

Ogólnie obóz „Nieposkromieni Odkrywcy” był wielkim sukcesem i już nie możemy doczekać się kolejnego obozu!
Czuwaj!

Kasia Napierała i Magda Eźlakowska

Hufiec Harcerek TATRY Chicago, USA

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s