Cisowy Dworek „25-Przykładem świeć”

Wilno, Litwa, 10-12 października 2014

W dniach 10-12 października odbył się biwak „Cisowy Dworek”, który od niedawna, co roku jest organizowany z okazji Dnia Polskiej Harcerki. W tym roku odbył się w Gimnazjum im.  J. I. Kraszewskiego w Wilnie.

2014.10 ZHPnL harc_cisowy2

Po tym, jak wszystkie drużyny przybyły na miejsce o określonej porze, biwak rozpoczął apel. Po apelu była przedstawiona część pracy domowej. Było to przedstawienie faktów z 25-letniej historii ZHPnL, a także przedstawienie plakatu, który pokazywał działalność drużyn podczas całego roku harcerskiego.Następnie, wieczorem miejsce miał kominek, podczas którego hucznie płynęły melodie piosenek.

Drugiego dnia biwaku czekała na nas gra terenowa, którą rozpoczęłyśmy o 6 h z rana. Wszystkie drużyny ruszyły w drogę z mapkami i szukały punktów z zadaniami. Po powrocie z gry i śniadaniu harcerki weseliły się podczas tańca. W międzyczasie, każda druhenka musiała wykonać test, który musiał wyjawić harcerkę roku. Jeszcze przed obiadem każda drużyna przedstawiła drugą część  pracy domowej, czyli wywiady z dowolną osobą, która kiedyś działała w harcerstwie, lub działa dotychczas.  Po pysznym obiedzie miałyśmy sektory zajęć, np.: kaligrafia japońska, gdzie uczyłyśmy się pisać swoje imiona w języku japońskim, lekcję etykiety, pod czas której dowiedziałyśmy się jak mamy zachowywać, gdy rozmawiamy lub jesteśmy na jakimś przyjęciu, pogawędkę, na której zostałyśmy nauczone „sluchać i usłyszeć”.Również druhenki brały udział w robieniu kwiatów z bibuły, filmowaniu krótkich filmików, które wieczorem zostały wyświetlane na kominku, także odbyła się ceremonia picia herbaty. Wieczorem, przed kominkiem zatańczyłyśmy flashmob’a, a pózniej na kominku wesoło pląsałyśmy z gośćmi.

Następny dzień rozpoczęłyśmy z mszy św. w kosciele w Nowej Wilejce. Po powrocie do szkoły i uporządkowaniu miejsca biwakowania, odbył się apel zakonczenia.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Gimnazjum  im. Józefa Ignacego  Kraszewskiego  za ciepłe przyjęcie, mnóstwo możliwości i życzliwość. Także ogromne podziękowania kierujemy do organizatorów „Cisowego Dworku” za wspaniale spędzony czas i gratulujemy drużynom:  26W DH „Białe Wilki”, drużyna ta zajęła 1 miejsce, 9WDH „Viator”, która zajęła 2 miejsce, oraz drużynie 10W DH „Silva”, która zdobyła 3 miejsce. Również gratulujemy drużynom,  które zdobyły miano „Złotej Koniczynki” i życzymy owocnej pracy na następny rok harcerski.

Ewelina Tatol och.pr.
Dorota Łukaszewicz „Łagodna Mżawka” trop.

Foto: Iwona Zaricznaja „Ceremonia picia herbaty”2014.10 ZHPnL harc_cisowy1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s