Parada Pułaskiego w Nowym Jorku

Nowy Jork, USA, 5 pazdziernika 2014

W tym roku przypadły dwie piękne rocznice, które są bliskie sercom harcerskim: 70-lecie Bitwy o Monte Cassino oraz 70-lecie Powstania Warszawskiego. Kiedy Komitet Parady Pułaskiego zdecydował uhonorować właśnie te dwie rocznice, szczepy harcerek i harcerzy w Nowym Jorku dołożyły wszelkich starań, żeby godnie zaprezentować swoje jednostki…

2014.10 Parada Pulaskiego 10

Dzięki hojnemu poparciu społeczeństwa, udało się nam zamówić rydwan oraz zaprojektować i zaprezentować żywy obraz akcji Szarych Szeregów. Na taki występ składa się wiele czynności. Oprócz zabiegania o donacje, trzeba było załatwić wypożyczenie prawdziwych rekwizytów z drugiej wojny światowej od Organizacji “Living History”, załatwienie nagłośnienia na piosenki powstańcze, uszycie biało czerwonych opasek na rękawy dla każdej harcerki i harcerza jak i zrobienie orzełków Armii Krajowej na czapeczki.

Zakupiliśmy także czerwone maki i chorągiewki.  Cały ten wysiłek nie poszedł na marne, młodzież przygotowywała się z entuzjazmem i ofiarnością. Nasze szeregi stawiły się licznie na Mszę Św. w katedrze, pomagały w utrzymaniu porządku Parady, niosły swoje sztandary i transparenty a także pomogły weteranom. Grono instruktorskie ma nadzieję, że ten entuzjazm będzie zaraźliwy i że dołączą do naszych szeregów nowe harcerki i harcerze. Po informacje o zbiórkach proszę pisać na facebook “Szczep NY Pieniny”.

Czuwaj!

Hm. Maria Bielska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s