Eksplozje, żołnierz niedźwiedź i wycieczka do zoo! Kolonia zuchowa hufca Warszawa

Fenton, Anglia, lato 2014

Czuj!

Latem, Zuchy hufca Warszawa wyjechały, jak co roku, na kolonie do ukochanej Centralnej Stanicy Harcerskiej w Fenton. Popatrzcie na film i zobaczycie jak było wesoło i ciekawie na koloni i jaką Zuchy mieli super zabawę.

Na początku filmu widać pierwszy dzień koloni, kiedy Zuchy dowiadują się, jaką będą zdobywać sprawność – Wojtka spod Monte Cassino.  Najpierw były ćwiczenia, aby Zuchy mogły pokazać że nadają się do zdobywania takiej trudnej, ale jakże ciekawej i urozmaiconej sprawności. Następnie Zuchy poznali całą historię o Wojtku poprzez pokaz samorodny.

Każdy Zuch zmajsterkował sobie  hełm i karabin. Zuchy używali szperacze min (polski wynalazek, zresztą) do szukania orzelków wojskowych do czapki, budowali bunkry, odlewali odznaki z metalu, strzelali z karabinów. Wodzowie przygotowali różnego rodzaju zabawy, gry i ćwiczenia i Zuchy zdobywali po kilka sprawności związanych z tematem Wojtka i 2 Korpusu Gen. Andersa. Szczególnie ciekawy był wspaniały pokaz Druha Zbyszka Szydło, który pokazywał nam jak działa artyleria – były straszne eksplozje, detonacje i dużo huku.

Podczas kominka Druh Tomcio Harrison opowiedział nam o swoim pradziadku, którym był Generał Nikodem Sulik, dowódca 5 Kresowej Dywizji Piechoty która walczyła pod Monte Cassino. Byliśmy na wycieczkach do Muzeum Lotnictwa, do zoo, do Sherwood Forest i na cmentarzu polskim w Newark w Swięto Żołnierza.

CZUJ!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s