Pozdrowienia wszystkim skrzatom na świecie!

 South Melbourne, Australia, listopad 2014

„Skrzaty Podhala” w  potwierdzają że „Krasnoludki są na świecie”

Guziczek „Skrzat” jest bazowany na bajce Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i o Sierotce Marysi” i przez ten cykl zabaw skrzaty dołączyły do przygód Koszałka Opałka i przeżyły całą bajkę (oczywiście w skrócie).


Dzielnie wychodziły z Kryształowej Groty z Królem Błystkiem, pisały jak Koszałek Opałek „gęsim piórem” i zrozumiały dlaczego Koszałek Opałek musiał szukać nowego pióra gdy jemu się pióro złamało.  Spotykając uroczego lisa Sadełko dowiedziały się że nie każdy spotkany jest dobrym kolegą……. i tak jak skrzaty w bajce, nasze skrzaty zbliżyły się do tajemnic przyrody. Nasze dzielne i czułe Skrzaty Podhala odszukały gąski dla sierotki Marysi i zmajsterkowały sobie krasnoludka do piosenki „My Jesteśmy Krasnoludki”.

Na zakończenie guziczka zaprosiliśmy rodziców aby wzięli udział w żywym przedstawieniu bajki i podziwili osiągnięcia gromadki.  Ten guziczek był ogromną wspaniałą przygodą dla nas wszystkich i dowodem że urok dziewiętnastowiecznej klasyki literatury polskiej dalej urzeka dzieci.

Serduszko Czułe!

Julia Buras

Siedem Krasnoludkow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s