Andrzejki w Kalifornii

Martinez, Kalifornia, USA, 15 Listopada 2014

10 Druzyna im. Tadeusza Butlera zaorganizowała zabawę Andrzejkową, na której bawili się harcerze, zuchy, skrzaty, i dzieci z polskiej szkoły. Ponad 30 dzieci bawiło się w Martinez przez trzy godziny…

2014.12 Martinez Andrzejki 2

Zanim zabawa się zaczęła, dzieci zjadły pizzę a potem w magicznej atmosferze i specjalnie udekorowanej sali wysłuchały trzech mędrców o święcie Andrzeja i jego tradycjach. Zabawa była podzielona na stacje, dzieci grupami podchodziły do każdej z nich. Stacje prowadzili wędrownicy, starsi harcerze, oraz druhny Grazyna Winkel i Agnieszka Soja, druhowie Adam Warda i Artur Wilczkowiak, i Kasia Ruczyński. Nad wszystkim czuwali druhna Iwona i druh Ryszard Urbaniak. Pierwszą stacją było malowanie twarzy, potem gra-serca, wyławianie jabłek, wróżenie z kart, lanie gorącego wosku przez otwór od klucza, odczytywanie przyszłośći, sztuczki magiczne, koło fortuny i rzucanie monetą. Dzieci także tańczyły i bawiły się w gry harcerskie. Pod koniec spotkania z radością zjadły słodycze. Wszystko zakończyło się zrobieniem kręgu i odśpiewaniem „słoneczko już”.

Cała zabawa bardzo się udała, dzieci zadowolone i uśmiechnięte wracały do domów, opowiadając swoje wrażenia. Nam wszystkim sprawiło to wiele satysfakcji i radości. Zamierzamy od tej pory organizować co roku Andrzejki i w ten sposób też dalej przekazywać polske tradycje.

Czuwaj!

​Dylan Wilczkowiak, pwd​

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s