“Dokąd dokąd tak pędzisz, uskrzydlony bracie? Pędzisz nie bez celu, już we krwi to macie!”

Eastbourne, Anglia, 1 lutego 2015  

Pierwsza tegoroczna wędrówka drużyny “Jantar” rozpoczęła się wczesną niedzielną pobudką, 1 lutego.  Spotkałyśmy się na stacji, i wsiadłyśmy w pociąg do Eastbourne. Po drodze planowałyśmy naszą “delikatną i prostą” wędrówkę wzdłuż brzegu morza, która w praktyce wcale nie okazała się taka łatwa…

2015.01 Jantar wedrówka 4


Po dwóch godzinach jazdy wysiadłyśmy i poczułyśmy piękny zapach słonej morskiej wody. Mile zaskoczył nas piękny widok oraz ilość skał, które miałyśmy do pokonania. Na wędrówce rozważałyśmy  kto dla nas jest perfekcyjnym przykładem osoby, która „Działając delikatnie wstrząsnęła światem”.

Dla mnie, taką osobą jest Dr. Janusz Korczak. Inne wędrowniczki wybrały między innymi osoby takie jak Brandon Stanton, Rosa Parks, i Rick Rescola. Tez zauważyłyśmy ze większość z tych osób którzy wybrałyśmy to byli mężczyźni- zadałyśmy pytanie dla nas wszystkich; w jaki sposób my jako młode wędrowniczki możemy to zmienić? Może za kilka lat zobaczymy ile możemy osiągnąć.

Po drodze, również widziałyśmy miejsce gdzie słynny detektyw Sherlock Holmes mieszkał na emeryturze, i gdzie podczas Drugiej Wojny Światowej wywieziono setki dzieci z bombardowanych miast.

Spotkałyśmy również wiele miłych osób, które chętnie nam pomagały jak i takie, które pomagać  nam nie chciały (szczególnie przy robieniu grupowych zdjęć).

Mimo porywającego wiatru i wysokich urwisk, wędrówka była wyjątkowo udana, i na pewno zostanie w pamięci wszystkich wędrowniczek.

Ala Macheta Pion.
Druyna Wedrowniczek „Jantar”, Hufiec Baltyk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s