Wȩdrowanie po Denby Dale

Denby Dale, Yorkshire, Anglia, 7 lutego 2015

Wȩdrówka która odbyła siȩ  7go lutego była moja pierwsza wȩdrówka na której byłam z harcerzami i harcerkami z różnych drużyn. Było to jedno z najlepszych przeżyć tego nowego roku. Chodziliśmy po Denby Dale, prowadzili nas druhowie Piotrek i Patryk; byli naszymi przewodnikami. Piotr sobie doskonale radził mimo to że siȩ zgubiliśmy gdy byliśmy pod jego władzą 🙂

2015.03 Wedrówka Wilno i Kaszuby 3

Naszym celem było przejść 11 mil lecz, prawdȩ mówiąc, przeszliśmy o wiele wiȩcej niż mieliśmy bo siȩ zgubiliśmy po drodze. Gdy Piotr siȩ zorietował że  siȩ zgubiliśmy, wylądowaliśmy w Yorkshire Sculpture Park; zupełnie inny kierunek który mieliśmy wyznaczony.

Początek wȩdrówki był bardzo ekscytujący dla mnie i innych, cieszyliśmy siȩ z tego powodu że coś możemy razem zrobić ale pod koniec było trochȩ narzekania z innych ale także z mojej strony ponieważ wiȩkszość z nas musiało rano wcześnie wstać!

Poznałam dużo nowych harcerek oraz paru nowych harcerzy i bardzo dobrze siȩ dogadujemy mimo to że siȩ praktycznie nie znamy. Najlepszy kontakt mam z druhną Tereską i druhną Oliwią, są mniejwiȩcej mojego wieku, troszkȩ młodsze, ale lubimy siȩ wygłupiać i rozumiemy siȩ nawzajem.

W trakcie wȩdrówki widzieliśmy bardzo dużo psów. Osobiście, kocham wszystkie zwierzaki ale psy to jedne z moich ulubionych.  Jeden pies nas wszystkich tak polubił że z nami siȩ dołaczył do wȩdrówki. Nadałam mu imiȩ „Pieso” był to podstarzały Basset hound, o ile siȩ niemyle, ale wspaniały czworonogi towarzysz. Druh Maciej czȩsto go odganiał ale „Pieso” w ogóle go nie słuchał.

Podczas wȩdrówki żartowaliśmy, rozmawialiśmy, śpiewaliśmy ale gdy byliśmy już zmȩczeni nie mieliśmy energii na rozmowy. Na szczȩście to milczenie długo nie trwało ponieważ wszyscy lubimy robić hałas i sobie nawzajem dokuczać.

Podsumowując wszystko…  Wȩdrówka była bardzo udana a czas spȩdziliśmy radośnie w gronie przyjaciół!

Już nie mogȩ siȩ doczekać na nastȩpną!

Druhna Lidia Matras

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s