“Zasiali górale”,…..Skrzaty Podhala – OGRODNICY

 Melbourne, Australia, maj 2015

Zbiórki Skrzatowe rozpoczęły się w lutym w South Melbourne kolorowo i smacznie.    Przez każdy guziczek (cykl zabaw skrzatowych)  skrzaty odkrywają coś nowego lub poszerzają znajomość poszczególnego tematu.  Tym razem, wyruszyliśmy razem odkryć tajemnice, pożytek i radość skrzatowego ogródka.

Na Straganie

Na zbiórkach skrzaty sadziły rzeżuszkę, kwiatuszki i trawkę w ciekawe sposoby i potem w domku podlewały mini „doniczki” patrząc jak szybko posadzone nasionka rosną.  W koszyczku druhny Julii co zbiórkę, znajdowały się jarzyny i owoce do skosztowania.  Pomarańcze, nektarynki, brzoskwinie, pomidorki, fasolka, śliwki przypominające rodzicom Polskę, jabłuszka……wszystko prosto z drzewka lub krzaka i dlatego chyba o tyle smaczniejsze.

Skrzaty rozpoczynały zbiórki tańcem „Zasiali górale”, dodawały jarzyny na plakat (ucząc się przy okazji nowych słówek), majsterkowały sobie wiatraczki i biedronki.  Wszyscy zastanawiali się też ile kropek ma biedronka.  Guziczek zakończyliśmy uroczystym kominkiem wraz z zuchami, rodzicami i gośćmi.  Skrzaty przygotowały wierszyk Brzechwy „Na Straganie”, zaśpiewaliśmy razem nowo nauczone piosenki, rodzice dołączyli się do żywego przedstawienia „Rzepki” Tuwima i wszyscy napewno zgodzą się że wesołe i pracowite skrzaty zasłużyły na guziczek ze ślicznie wyszytym czerwonym jabłuszkiem.

Na kominku, starszym skrzatom zostały obrzędowo nadane grzybki rydze, znak zdyscyplinowanego należenia do gromadki przez dwa lata. Młodszym skrzatom, na znak należenia do gromadki i chodzenia na zbiórki przez cały rok, zostały nadane grzybki muchomorki.  Patrząc na te wesolutkie maluchy, jest to dumny moment dla druhny Julii, która czuwa aby skrzaty spełniały wymagania do kolejnych szczebli skrzatowych. Nieśmiałe dzieci wyrastają na dzielnych maluchów, gotowi wyruszać na skrzatowe przygody odkrywać świat z Koszałkiem Opałkiem.

Izabella Buras
pwd. Julia Buras, Drużynowa gromadki „Skrzaty Podhala”,
phm. Sarah Berezowska (Opiekunka)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s