Wędrówka w Penistone

Penistone, Yorkshire, Anglia, 25 kwietnia 2015

W sobotę, 25 kwietnia siedmiu harcerzy z Hufca Wilno razem z hufcowyn Markiem Peplinskim wybrało się na wędrówkę w Penistone w hrabstwie Yorkshire. Trasa liczyła 25 kilometrów. Druh Maciek prowadził nas przez narodowy park Peak District. Niestety ani jedna harcerka nie została zaproszona to zasmuciło kilku harcerzy.

2015.05 Wilno wedro 1


Wędrówka miała się rozpocząć o godzinie 9:15, ale druh Sebastian spóźnił się na pociąg i wszyscy czekaliśmy na niego na peronie. Przyjechał po godzinie. Przez pierwsze godziny wędrówki pogoda nam dopisywała i nic nie zapowiadało czterogodzinnego deszczu.

Podczas pierwszych dwóch godzin marszu druh Maciek zadawał nam pytania związane z przygotowaniami na wyprawę, co ze sobą zabrać, jak spakować rzeczy, co i jak jeść. Po dwóch godzinach zrobiliśmy pół godziną przerwę na obiad. W tym czasie hufcowy pokazał nam jaki prowiant powinno się zabrać na kilkudniowe albo tygodniową wędrówkę i jak go przyrządzić. Niestety po dwóch godzinach zaczęło padać i to padać bardzo mocno.

Rano nic nie zapowiadało deszczu więc ja i Sebastian nie wzięliśmy przeciwdeszczowych kurtek i jak łatwo się domyślić, przemoklismy do suchej nitki. To dało nam dobrą lekcje na przyszłość.

Przez kolejne godziny wędrowaliśmy mokrzy i zmęczeni po pięknych szlakach Peak District. Na szczęście wszystkim dopisywały homory, było dużo śmiechu i co najważniejsze, ani razu nie zgubilismy się podczas tej wędrówki. Przez cały czas morale były wysokie dzięki żartów i spiewom.

Mam nadzieje, ze ta wyprawa zostanie długo w naszej pamięci i z niecierpliwością czekamy na następne.

Czuwaj!
Bartek Kubowicz Wyw.

Jedna odpowiedź na “Wędrówka w Penistone

  1. Brawo chłopcy,…. ale pójść na wędrówkę w północnej Anglii bez przeciwdeszczowej kurtki to naprawdę dobra lekcja na przyszłość! Super!

    Czuwaj!

    Dh Naczelnik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s