Skrzaty Muzykanci i Koncert Sarabandy

Melbourne, Australia, czerwiec 2015

Podczas guziczka „Muzykant”, „Skrzaty Podhala” poznały kolejne postacie z bajki Marii Konopnickiej „O Krasnoludkach i o Sierotce Marysi”, miały niezwykłą okazję spotkać krasnoludka Modraczka i mistrza Sarabandę i zabawić się przeróżnymi zabawami związanymi z muzyką.


Na zbiórkach wielkie zainteresowanie i radość budziły przeróżne gry i próby poznania jak tworzyć dźwięki harmonijnie i odpowiednim rytmem, które muzykalna Druhna Julia wymyśliła skrzatom.  Pan Metronom zawitał na pierwszą zbiórkę aby wytłumaczyć takty: nuty, pół nuty, ćwierć nuty.

Zawitał na jedną ze zbiórek również skrzypek, Pani Asia, aby zagrać skrzatom i pozwolić każdemu wypróbować dźwięki skrzypiec.  Zbiórki były pracowitymi warsztatami muzycznymi, na przykład, skrzaty miały próby utrzymania rytmu z orkiestrą międzynarodowej sławy, czarowały „węże” z koszyczków zaczarowanymi fletami,  układały nuty do gamy dla Pana Traralińskiego.  Podczas zbiórek odkryliśmy wśród skrzatów, skrzypka, parę pianistów i wiele zainteresowania na inne instrumenty, perkusję, gitarę…… jak i gamy na instrumentach własnego wyrobu.

Skamieliny

Na uroczyste zakończenie guziczka, tak jak w bajce, skrzaty przygotowały koncert, i zaprosiły rodziców. Tak jak na poważnym koncercie, skrzaty przywitały dyrygenta, bez tremy, zagrały przygotowane utwory, i każdy skrzat zademonstrował swój wybrany instrument.  Entuzjastyczna widownia biła brawa solistom i  dołączyła się do śpiewu piosenki „Jestem Muzykantem” w której skrzaty wyliczały instrumenty, które polubiły w trakcie zbiórek. Zachwyt rodziców udzielił się nam wszystkim, i skrzaty chętnie i z uśmiechniętymi buźkami demonstrowały instrumenty i koleżeńsko klaskały występy kolegów i koleżanek. Brawo skrzaty!

W trakcie guziczka, skrzaty zaliczyły występ śpiewu i tańca zespołu „Poloneza”, poznały parę utworów poważnej muzyki, miały szczęście mieć z bliska prawdziwe instrumenty, skrzypce, klawisze i klarnet.  Inscenizując rodzicom bajkę muzyczną „Piotruś i wilk” doświadczyliśmy że muzyką potrafimy określić bardzo ciekawe zdarzenia.   Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do dodatków zbiórkowych.

„Dobre czasy”!

Sarah Berezowska phm, Julia Buras pwd, Izabella Buras hm.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s