Betlejemskie Światło Pokoju w Nowym Jorku

New York, USA, Adwent 2015

28-go listopada Betlejemskie Światło Pokoju zostało odebrane na lotnisku JFK w Nowym Jorku i zaczęło swą pielgrzymkę po ośrodkach harcerskich…


Ogień z groty narodzin Pana Jezusa w Betlejem wędruje po świecie wśród ludzi dobrej woli od 1986 roku.  Inicjatorami jego wędrówki było i jest harcerstwo.

Hasłem roku 2015-go było „Zauważ człowieka”
XXI wiek to czas globalizacji i licznych osiągnięć techniki.  Owocem ich jest coraz szybsze i nie zawsze łatwiejsze życie codzienne. Wielu ludzi samotnych, starszych, a często i chorych czeka na to, aby ktoś się nimi zainteresował i pomógł. Trzeba wielkiej wrażliwości, aby ich dostrzec w tłumie. Czekają na człowieka, który ich zrozumie, nie zlekceważy i chętnie pomoże.

My, harcerki i harcerze ZHP, przekazując Batlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i  współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość  na cudze potrzeby.

Hm. Maria Bielska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s