Biwak Walentynkowy w Wilnie „Nad niebem przeszłosci”

Wilno, Litwa, 13 – 14 lutego 2016

W dniach 13-14 lutego w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, odbył się biwak harcerski.Był to biwak o tematyce walentynkowej, którego fabułą było: „Nad niebem przeszłości”…

2016.02_harc_harc_biwak walentynkowy1

Na biwaku brały udział drużyny: 11 MDH „Delta”, 13 WDH-ek „Czarna Trzynastka”, 13 WDH-y „Czarna Trzynastka” oraz 22 NDH „Żubry”. 13 lutego już o 10.30 byliśmy w Gimnazjum. Humory nam dopisywały, więc byliśmy gotowi wesoło spędzić czas. Podczas pierwszej połowy dnia mieliśmy gry integracyjne. Zapoznaliśmy się nawzajem i miło spędziliśmy czas. W międzyczasie druhny miały czas na zrobienie sobie korony, zaś druhowie robili tarcze i pisali listy dla swoich ukochanych druhen używając tajemniczych imion obrzędowych. Następnie był pyszny obiad, po którym wszyscy byli gotowi na dalsze zajęcia.

Zapytacie co bylo dalej? A otóż, jaki to biwak walentynkowy bez tradycyjnych ślubów harcerskich! Po obiedzie wszyscy mieli wolny czas na przyszykowanie się do ślubów: dziewczynom na ubranie pięknych sukienek, chłopcom założenia koszul. Gdy druhna i druh oboźni zebrali wszystkich w jedno miejsce, każdy musiał odnaźć sobie przeznaczoną parę poprzez używajania listów, które chłopcy wysyłali dla swoich wybranek. Po niedługim czasie wszyscy „w wielkim szczęściu” oczekiwali na śluby. Śluby minęły w bardzo romantycznej atmosferze. Po ślubach wszyscy przeubrali się w mundurki i z niecierpliwością czekali na kominek, w którym niebrakło miłosnych piosenek oraz miłych gości. Po kominku czekała na nas noc kina.

Następnego dnia z rana, chociaż i nietradycyjnie, czekała na nas agapa. Po niej odbył się konkurs na „najlepszą parę”. Były przeróżne zadania: od zaplatania warkoczy do robienia makijażu. Po tej wesołej zabawie nadszedł czas na ostanią belgijkę, karaoke i „just dance”. Po apelu dostaliśmy znaczki-malutkie korony symbolizujące ten niesamowity biwak. Na pewno każdy uczestnik imprezy zapamięta ten biwak na długo, bo nie brakowało w nim zabawnych momentów, zawartych znajomości i wspaniałej atmofery!

Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum im. Adama Mickiewicza za ciepłe przyjęcie!

Karina Grzybowska trop. 11 MDH ,,Delta”
dh. Łoreta Uzieło pion. 11 MDH ,,Delta”

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Litwa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s