Biwak Walentynkowy w Wilnie „Nad niebem przeszłosci”

Wilno, Litwa, 13 – 14 lutego 2016

W dniach 13-14 lutego w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie, odbył się biwak harcerski.Był to biwak o tematyce walentynkowej, którego fabułą było: „Nad niebem przeszłości”…

2016.02_harc_harc_biwak walentynkowy1

Na biwaku brały udział drużyny: 11 MDH „Delta”, 13 WDH-ek „Czarna Trzynastka”, 13 WDH-y „Czarna Trzynastka” oraz 22 NDH „Żubry”. 13 lutego już o 10.30 byliśmy w Gimnazjum. Humory nam dopisywały, więc byliśmy gotowi wesoło spędzić czas. Podczas pierwszej połowy dnia mieliśmy gry integracyjne. Zapoznaliśmy się nawzajem i miło spędziliśmy czas. W międzyczasie druhny miały czas na zrobienie sobie korony, zaś druhowie robili tarcze i pisali listy dla swoich ukochanych druhen używając tajemniczych imion obrzędowych. Następnie był pyszny obiad, po którym wszyscy byli gotowi na dalsze zajęcia.

Zapytacie co bylo dalej? A otóż, jaki to biwak walentynkowy bez tradycyjnych ślubów harcerskich! Po obiedzie wszyscy mieli wolny czas na przyszykowanie się do ślubów: dziewczynom na ubranie pięknych sukienek, chłopcom założenia koszul. Gdy druhna i druh oboźni zebrali wszystkich w jedno miejsce, każdy musiał odnaźć sobie przeznaczoną parę poprzez używajania listów, które chłopcy wysyłali dla swoich wybranek. Po niedługim czasie wszyscy „w wielkim szczęściu” oczekiwali na śluby. Śluby minęły w bardzo romantycznej atmosferze. Po ślubach wszyscy przeubrali się w mundurki i z niecierpliwością czekali na kominek, w którym niebrakło miłosnych piosenek oraz miłych gości. Po kominku czekała na nas noc kina.

Następnego dnia z rana, chociaż i nietradycyjnie, czekała na nas agapa. Po niej odbył się konkurs na „najlepszą parę”. Były przeróżne zadania: od zaplatania warkoczy do robienia makijażu. Po tej wesołej zabawie nadszedł czas na ostanią belgijkę, karaoke i „just dance”. Po apelu dostaliśmy znaczki-malutkie korony symbolizujące ten niesamowity biwak. Na pewno każdy uczestnik imprezy zapamięta ten biwak na długo, bo nie brakowało w nim zabawnych momentów, zawartych znajomości i wspaniałej atmofery!

Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum im. Adama Mickiewicza za ciepłe przyjęcie!

Karina Grzybowska trop. 11 MDH ,,Delta”
dh. Łoreta Uzieło pion. 11 MDH ,,Delta”

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s