DMB Hufców Podhale i Warmia – USA

New Britain, Conneticut, USA, 21 lutego 2016

“… oto jest dzień, w którym myślimy jedni o drugich z jednego kraju do drugiego poprzez granice i lądy…”
-Księga Jaszczurki

W niedzielę, 21-go lutego, odbyło się harcerskie spotkanie Hufców “Podhale” i “Warmii” z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Spotkanie to, już 90-te w historii ZHP jest obchodzone w rocznicę urodzin założycieli Skautingu, Lorda Baden-Powella i jego małżonki, Olave…


Każdego roku zjazd młodzieży harcerskiej odbywa się w innym ośrodku harcerskim, a nawet w innym stanie, bo hufce sięgają od Massachussetts do Maryland. Tym razem gospodyniami były instruktorki i harcerki  Szczepu “Giewont” w New Britain, Connecticut., wraz z bardzo życzliwym miejscowym Kołem Przyjaciół Harcerstwa.

“Żyć po harcersku na co dzień” to myśl przewodnia całego dnia. Gościem honorowym  był Druh Harcmistrz Z.H.R., Wice Konsul R.P. Mateusz Stąsiek z żoną Hm. Ewą i córeczkami, Małgosia i Basią. Ostatni raz młodzież wschodniego wybrzeża spotkała się na letnich obozach i Zlocie Okręgu w Colorado, tak, że powitań nie było końca. Co za wspaniała okazja do wspólnej modlitwy na Mszy Św., nauki i zabawy.

Starsza młodzież zwiedzała miasteczko tropiąc ślady Polaków, a młodsza w Placówce Generała Hallera miedzy innymi zajęciami tropiła zasługi Wielkich Polaków w Ameryce oraz organizacje charytatywne w Polsce i w USA.

Grono instruktorskie, natomiast, zajęło się planowaniem akcji letniej, która już zapowiada się wspaniale. Oprócz biwaku majowego, dwóch kolonii i dwóch obozów, młodzież ma okazję uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży z Papieżem Franciszkiem, oraz zaliczyć kursy kształceniowe. Drużynowe harcerek wybierają się na Kurs do Polski przy ośrodku harcerskim “Głodówka” w  Bukowinie Tatrzańskiej.

Na zakończenie wszyscy zeszli się na wesoły Kominek, zabawne pokazy, ulubione piosenki harcerskie i energiczne pląsy. Ciężko było się pożegnać, ale nadszedł czas, bo dalekobieżne autokary już czekały na kilkugodzinną podróż do domu.

Czuwaj!

Maria Bielska, hm. i Beata Krużel , asp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s