Harcerski Konkurs Piosenki we Lwowie

Lwów, Ukraina, 13 – 14 luty 2016

Harcerski Konkurs Piosenki jest jedną z dwu dorocznych imprez, przeznaczonych dla wszystkich drużyn naszej organizacji. Pierwszy HaKoP odbył się w roku 1997. Odbywa się zawsze w okresie zimowym w stanicy harcerskiej we Lwowie i biorą w nim udział patrole wytypowane przez drużyny. Każdy patrol musi przygotować występ we wszystkich konkurencjach konkursowych, co roku są inne zadania, a wśród nich – występy wokalne, scenki i filmy…

Tematyka kolędowa i jasełkowa już tradycyjnie przewija się przez wszystkie HaKoPy, w tym roku każdy patrol wystawił jedną scenkę jasełek, które złożyły się na całość. Była też piosenka o zimie, trzeba było wymyślić piosenkę o najśmieszniejszej przygodzie swojej drużyny i zaśpiewać ją na melodię znanej piosenki harcerskiej, potem przedstawić musical o miłości, oczywiście też własnego autorstwa. W kategorii filmu była reklama sprzętu harcerskiego i obozowego, a na kominek trzeba było wymyślić jakiś nowy pląs oraz ciekawy okrzyk.

Wszystkie występy były udane. Najlepsze okazały się dwie reklamy: piły – autorstwa druhów z 1 LMDH „Trop” i gwizdka, autorstwa druhen z 3 LDH „Kresowa Łąka”, całkiem sympatyczne były też rozmawiające chochelki autorstwa druhen z 4 LDH „Ptaki”. Wyszukanie piosenki o zimie nie było trudne, chociażby w ten sposób chcieliśmy zrekompensować sobie brak prawdziwej zimy, a bezkonkurencyjny okazał się „Kulig” w wykonaniu lwowskich harcerzy. Musicale i scenki pełne były zaskakujących pomysłów i humoru, uczestnicy bardzo dobrze bawili się zarówno występując, jak też oglądając występy innych patroli.

Wieczorem wszyscy usiedli w kręgu przy blasku świec, wsłuchali się w słowa gawędy o dobrych słowach, o czynieniu dobra i o tym, że warto podjąć nawet duży wysiłek, żeby szerzyć wokół dobro.

Druhna Joanna Adamska

2 myśli na temat “Harcerski Konkurs Piosenki we Lwowie

  1. Konkurs wygląda niesamowity! Jestem pod wrażeniem. Bardzo podoba mi się ‚kurtyna teatralna’ co używaliście.
    Czuwaj z Wysp!
    Paweł Żaba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s