Mali z dużymi, starsi z młodszymi- magia obchodów Dnia Myśli Braterskiej – Alberta

Edmonton, Alberta, Kanada, 21 lutego 2016

Było fenomenalnie, fantastycznie, no i fajnie! Cudownie było was zobaczyć i spędzić z wami ten wyjątkowy dzień. To tylko kilka refleksji, które nasuwają się nam po niezapomnianych obchodach dnia myśli braterskiej w Edmonton…


Kolejny już rok nasza coraz liczniejsza harcerska rodzina spotkała się, aby razem świętować urodziny założyciela skautingu Lorda Roberta Baden-Powella.

Magia obchodów dnia myśli braterskiej polega właśnie na tym, że wszyscy ; skrzaty , które dopiero zaczynają swoją harcerską przygodę i instruktorzy z wieloletnim harcerskim doświadczeniem, wszyscy razem świętujemy przy jednym ognisku. Każdy harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza – to jedno z praw harcerskich, które szczególnie w takich chwilach jak dziś pokazują jaką silną tworzymy organizację, rodzinę, która zawsze wspomoże i nauczy.

Nasze obchody dnia myśli braterskiej zaczęliśmy od mszy świętej w kościele parafii różańca świętego. Jedną z jej intencji była działalność harcerstwa na terenie Alberty. Po mszy harcerki z hufca Młody Bór, harcerze z hufca Pomorze i harcerze z samodzielnego szczepu Rysy, wszyscy razem spotkaliśmy się w polskim domu i z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie kominka.

Po smacznym poczęstunku zasiedliśmy w harcerskim kręgu i zaczęliśmy od tradycyjnej pieśni „ płonie ognisko”. Dalej to już tylko harce, harce i harce. Ciekawe pokazy przygotowane przez jednostki z edmonton przeplatały się przez pieśni i zabawy harcerskie.

Na zakończenie druhna Krystyna Dembowska opowiedziała nietypową gawędę z udziałem druhny … muszyńskiej i druha janusza tomczaka. Jeszcze tylko „już do odwrotu”, modlitwa harcerska i kilka słów od naszej harcerskiej mamy- hufcowej druhny Agaty Starczyk, a potem przyszedł czas się pożegnać.

To był kolejny niezapomniany dzień z naszego pełnego przygód życia harcerskiego! Myślę, że druh Andrzej Małkowski miał genialny pomysł, podążając śladami Baden- Powella z założeniem tak wspaniałej organizacji jaką jest ZHP.

Natalia Sobólska sam.
Szczep Harcerek „Beskidy” – Edmonton

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s