Droga Krzyżowa w New Britain

New Britain, Connecticut, USA, 18 marca 2016r

„Za mnie, za ciebie, i za nas.”  Oto słowa które zakańczały każdą stacje Drogi Krzyżowej prowadzoną przez Ośrodek Harcerski (Hufiec Harcerek „Podhale” i Hufiec Harcerzy „Warmia”) w New Britain Connecticut…

2016.03 Droga Krzyzowa New Britain

Już od wielu lat nasza rodzina harcerska bierze udział w drogach krzyżowych prowadzonych przez młodzież przy parafii Najświętszego Serca Jezusa w New Britain, CT. Zawsze kościol jest pelny, wiele osób stoi bo brakuje miejsca.  Nasza cudowna młodzież przedstawia paschę Chrystusa w taki sposób ze każdy parafianin, starszy i młodszy, naprawdę czuje ze Jezus cierpiał i zmarł, „za mnie, za ciebie, i za nas”.

Kilka lat temu to był pomysł Druhny Phm. Urszuli Chmielowiec i Ś.P. Druhny Phm.  Elżbiety Radziwillowicz, oraz naszego kochanego Ks. Stanisława Dudka i teraz jest stałą częścią Wielkiego Postu przy naszej parafii.  Każdego roku staramy się przedstawić męke naszego Pana w inny sposób  który zachęci wszystkich uczestników do wspólnej modlitwy i do glebokiego przeżycia co Jezus przeszedł na Golgocie kiedy oddał Swoje życie „za mnie, za ciebie i za nas”.

Harcerstwo w New Britain miało wielki zaszczyt prowadzić ostatnią drogę przed Wielkim Piątkiem. Harcerze, harcerki, wędrowniczki, wędrownicy, i całe grono instruktorskie brało udział w naszej młodzieżowej drodze o której parafia i my będziemy pamiętali przez wiele lat.  Harcerze i harcerki śpiewali (razem z naszymi instruktorkami), a wędrownicy przedstawiali każdą stacje i czytali nauki życiowe związane z każda stacją.

Podczas każdej stacji było widać z jakim wielkim przezyciem nasi wędrownicy i wędrowniczki przedstawili to co się wydażyło ponad dwa tysiące lat temu.  Na każdej twarzy było widac nie tylko boleści naszego Pana, ale miłość jego dla nas i nasza miłości dla Niego.  W czasach gdy technologia prowadzi świat i emocje często są widoczne tylko przez ekran, nasze wędrowniczki i wędrownicy pokazali ze miłość i braterstwo istneje dalej pomiędzy nami.  Było widoczne po płaczu wielu parafian i wielkich oklaskach na końcu drogi, ze harcerstwo w New Britain przedstawiło cudowną i piękną drogę!

W imieniu całego gronu instruktorskiego chciałbym podziękować księżom za ich pomoc, parafianom za ich udział, a szczególnie naszej harcerskiej młodzieży za ich wspaniałą prace!  Jesteśmy bardzo z nich dumni!   Życzę Wesołych Świat Wielkanocnych wszystkim harcerkom i harcerzom na całym świecie i przypominam ze jak będziemy świecili nasze świąteczne koszyki, szli na Rezurekcje, i siedzieli przy świątecznym stole, to wszystko dlatego ze nasz Pan, Jezus Chrystus cierpiał i zmarł „za mnie, za ciebie, i za nas!”

Czuwaj!

Pwd. Maciej Gadomski
New Britain, CT

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s