Festiwal piosenki skautowej w Aix-en-Provence

Aix-en-Provence , Francja, 5 marca 2016

W Aix-en-Provence nasz szczep „Południowa Francja“, spotkał się z drużynami z różnych ruchów skautowych z naszej okolicy, by razem w miłej i braterskiej atmosferze podzielić się swoimi ulubionymi piosenkami. Tego dnia gościliśmy drużyny : Groupe SGDF IVe Aix-en-Provence, Groupe EEDF Aix Garagai oraz Groupe Eclaireurs du Midi…


Festiwal został zorganizowany, by poznać drużyny z naszego regionu, nawiązać nowe przyjaźnie, mając nadzieję, że będą trwały długo. Każda drużyna na to spotkanie przygotowała piosenki i pląsy, przy których miło spędziliśmy wieczór. Dzięki takiemu doświadczeniu naładowaliśmy się pozytywną energią, którą będziemy przekazywać na zbliżających się biwakach.

Na początku wspólnie zaśpiewaliśmy francuską piosenkę „Santiano”, która rozkręciła wszystkich uczestników i nadała ton wspaniałemu wieczorowi. Później druyżyny, prezentowały przygotowane przez siebie piosenki, które możecie znaleźć w linku poniżej. Pomiędzy występami, nie zabrakło oczywiście pląsów, które zachęcały obecnych do intergracji i wspólnej zabawy.

Pod koniec wieczoru drużyny otrzymały nagrodę za uczestnictwo w postaci ręcznie robionej liljki wykonanej przez Natalię z Koła Przyjaciół Harcerstwa. W dodatku, każdy z nas wybrał sobie pamiątkę przygotowaną specjalnie na ten dzień.

Nadarzyła się również okazja, by wspólnie obchodzić miniony już Dzień Myśli Braterskiej. To harcerskie święto, pokazało nam, że pomimo różnych mundurów, różnego wieku i wyznań jesteśmy jedną wielką rodziną. Każdy z nas odczuł magię tego dnia i z wielką przyjemnością powtórzymy to spotkanie tak szybko jak się da. Oczywiście ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH !

Druh Marcel Grebowski

Nagrania z festiwalu (przygotowane przez szczepowego druha Jean-Michel’a Guilhou) –
https://soundcloud.com/jean-michel-guilhou/sets/festywal-2016-les-scouts-internationaux-d-aix-en-provence?utm_source=soundcloud&utm_campaign=share&utm_medium=facebook

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s