60-lecie Londyńskiej Jedynki

“Devonia”, Londyn, Anglia, 24 stycznia 2016

W niedziele 24ego Stycznia zgromadziliśmy się w sali pod kościołem na tzw.Devonii aby podzielić się opłatkiem w szczepie. Byli tam zuchy, harcerze, wędrownicy, jak i też harcerki oraz przyjaciele harcerstwa. Oprócz dzielenia sie opłatkiem, byliśmy tam aby uczcić jeszcze jedną wielką okazje, ponieważ 1sza Karpacka Drużyna Harcerzy lub “Jedynka” obchodziła nie dawno swoją 60tą rocznice.

16go października 1955r właśnie w tym kosciele na Devonii powstała nasza drużyna. Rok później podczas opłatku drużyny w kościele M.B. na Devonia Road, patronat nad naszą jednostką objeli Karpatczycy w osobie Gen Dyw. Bronislawa Ducha.

Dzień ten składał się z mszy św. po której wszyscy zeszli do sali na poczęstunek. Było dużo smakołyków, od sałatek i kurczaka do pysznych ciast. Dookoła sali były porozstawiane wystawy które przedstawiały zdjęcia z różnych wypraw, obozów i zlotów. Na przodzie sali było wystawione piękne ciasto w kształcie munduru jedynki. Wszyscy byli nim bardzo zachwyceni, gdyż zrobiła je jedna z mam I wygladalo jak prawdziwy mundur harcerski!

Po poczęstunku zasiedliśmy do kominka gdzie wszyscy śpiewali piosenki harcerskie, wojskowe i ludowe jak to przy ogniskach i kominkach bywa. Druh Szczepowy, Olgierd Lalko przemówił gawęde.  Opowiedział kilka wspomnien z jego czasu na obozach jako mały harcerz. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z przebiegu wydarzeń i nie możemy się doczekać nastepnego obozu!

Kuba Kalarus Pwd.
1sza Karpacka Druzyna Harcerzy (Hufiec Warszawa, Londyn)

Jedna odpowiedź na “60-lecie Londyńskiej Jedynki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s