Konkurs Piosenki Harcerskiej „Iskierka”

Chicago, USA, 13 marca 2016r.

Motto Konkursu:  „Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało idź, tam dobre serca maja. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.„
-Johann  Wolfgan Goethe

Choć Goethe nie był harcerzem pewnie cieszyłby sie, że wybraliśmy jego cytat jako motto naszego konkursu, który odbył się w marcu  w Domu Harcerskim w Chicago. Już po raz drugi Dom Harcerski rozbrzmiewał piosenką podczas Wielkanocnego Kiermaszu…

2016.04 Konkurs Iskierka


W konkursie uczestniczyły gromady zuchowe,  ale mieliśmy również kilku solistów. Furorę zrobił występ Karola Chmielewskiego, który zaskoczył wszystkich wybierając przyśpiewkę ludową” Kozaka bym Tancowała.” Zachwycił widownię kunsztem i odwagą z jaką zademonstrował żeńską partię piosenki  i to w dodatku a capello.

Drugie miejsce zdobył duet Julci Persak i Weroniki Sroka. Dziewczynki, choć pochodzą z rożnych gromad, kontynuują przyjaźn rozpoczętą na koloni i jak dowiedziały się o konkursie postanowiły wystąpić wspólnie. Nasze solistki, w ciekawy sposób zaaranżowały piosenkę z  Powstania Warszawskiego „Pałacyk Michla”, której nauczyły się przy okazji przerabiania sprawności Mały Powstaniec.

Gromad: y Zielona Ląka, Dzielni Kosynierzy i Motylki zaprezentowały widowni stary przebój Ja Muzykantem i Komediantem przy użyciu różnych instrumentów i zdobyly trzecie miejsce.

Bardzo dziękujemy zespołowi „ Kropeczki”, który występując poza konkursem uświetnił występy i rozweselił publiczność. Serdeczne dzięki dla Jury, szczególnie pani Ciepieli i pani Bazylewskiej za ufundowanie cześci nagród.

Konkurs został zainicjowany przez Hufiec Tatry w celu propagowania polskości poprzez piosenkę harcerską.  Mam wielką nadzieję, że konkurs się rozrośnie i w przyszłym roku zuchy i młodzież harcerska nauczy Chicago nowych piosenek i że harcerstwo bedzie nadal kojarzyło sie z rozśpiewaną wspaniałą młodzieżą o „dobrych sercach”.

Phm. Iwona Kumpin

Nagrania z konkursu –


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s