Turniej siatkówki Hufca Tatry – Chicago

Chicago, USA, 5 marca 2016 

W raz z budzącym się światem po długiej zimie, harcerki również poczuły się ożeźwione. Dlatego w sobote, 5 marca odbył się coroczny turniej siatkowki Hufca Tatry w budynku szkoly Reinberg Elementary. Poza turniejem siatkówki, harcerki brały udział w rozgrywce dwóch ogni i wyścigach na skuterach.

2016.04 Hufiec Tatry Siatkówka 4
W turnieju brały udział wszystkie drużyny harcerek z naszego hufca. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Wierchy, drugie miejsce Wody Tatrzańskie i trzecie miejsce Dolina Pięciu Stawów. Nie obyło się bez ostrej konkurencji, ale wszystkie harcerki się bardzo dobrze bawiły.

Druhna Alexis Wagner, sędzia turnieju, powiedziała, że “turnej siatkowki jest wspaniałą okazją aby wzmocnić jednolitość drużyny, poznać harcerki z innych drużyn i po prostu trochę się wygimnastykować!” I tak właśnie się stało. Harcerki wzmocniły swoje dalekie przyjaźnie jak i więzi wsród własnych drużyn i poczuły smak wiosny.

Cały pomysł na rozpoczęcie corocznego turnieju pochodzi od Hufcowej Druhny Beaty Niebrugge, która podczas srogiej zimy chciała pobudzić swoj hufiec. “Dhna Beata myślała, że turnej sportowy byłby dobrą rozrywką od normalnych zbiórek, kominków, lub Mszy św. i ciekawym spotkaniem hufca,” powiedziała Druhna Wagner.

Turniej siatkówki był świetnym powitaniem wiosny i zachętą aby znowu zacząć sić ruszać i gimnastykowac. Nie ważne kto zajął które miejsce, wszystkie harcerki były szczęśliwe i napewno stworzyły wiele nowych wspomnień.

Ada Ezlakowska pion.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s