2016 – Zbiórki Traralulki u Skrzatów Podhala

Melbourne, Australia, 2016

Skrzaty Podhala rozpoczęły rok zbiórek 2016 ambitnym guziczkiem (czyli cyklem zabaw) TUWIM. Na zbiórkach skrzaty napełniały wagony legendarnej Tuwinowskiej lokomotywy bananami, fortepianami, armatą i innymi wspaniałościami; szukały okulary i inne części codziennego ubrania; zamieniły się w Traralińskich na zbiórce „Traralulce”; wspólnie zastanawiały się co powinno już się samemu robić a o co powinno się prosić o pomoc (każdy skrzat trochę zmartwił się niemądrą Zosią Samosią). Zmajsterkowaliśmy sobie Słonia Trąbalskiego aby nam przypominał coś ważnego,…… ale co?

Na obrzędowe zakończenie, skrzaty zaprosiły rodziców i pochwaliły się okrzykami poznanych wierszyków Tuwima, wraz z rodzicami posłuchały wierszyka o kotku, i grą kooperacyjną stworzyły wspólnego kotka, poczym druhna Julia przy totemie „Czułego Serduszka” uroczyście wręczyła każdemu skrzatowi upragniony guziczek „Tuwim”.

Nieśmiałe dzieci wyrastają na dzielnych maluchów i już na następnej zbiórce wyruszamy na nową skrzatową przygodę odkrywać świat z Koszałkiem Opałkiem.

pwd. Julia Buras
Drużynowa gromadki
Skrzatów Podhala w South Melbourne.

Jedna odpowiedź na “2016 – Zbiórki Traralulki u Skrzatów Podhala

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s