Biwak „Marynarka Wojenna”

Rzeka Wisconsin, USA, 10 – 11 października 2015

W weekend 10 i 11 października 2015r., harcerze z 2giej drużyny harcerskiej im. Tadeusza Kościószko i 5tej drużyny harcerskiej im Józefa Hallera z Chicago, pojechali na biwak. Biwak był pod nazwą „Marynarka Wojenna” i przez cały weekend, harcerze byli na spływie kajakowym na rzece Wisconsin River. Obożny biwaku był drużynowy 2giej drużyny ćwik Krystian Żądło…

W sobotę harcerze mieli konkurs budowy małego ogniska w zastępach, oraz wybudowali razem ogromne ognisko przy którym śpiewali harcerskie piosenki. Druh pwd. Jan Radliński, dał swietną gawędę na temat BÓG, HONOR, i OJCZYNA, pokazując w jaki sposób harcerze mogą żyć tymi słowami w dzisiajszym wieku. W nocy były śmieszne i męczące podchody na plaży. Ponieważ nie było światła miejskiego ani ruchu samochodowego, harcerze dużo wypoczeli, mimo wymagającego programu. Ci któzy jeszcze mieli siłe ogładali gwiazdy i w niektórzych momentach widzieli spadające gwiazdy.

Następnego dnia w niedzielę, po meczu rugby harcerze kontynuowali spływ. Słonće bardzo grzało, i mimo tego że był październik, harcerze kompali się w rzece. Na koniec biwaku, harcerze mieli bitwe z wodnymi balonami podczas spływu. Niektórzy o mały włos nie wypadli z kajaku podczas bitwy.

Wędrownicy też brali udział na biwaku. Poza zabawą z harcerzami, wedrownicy prowadzili kuchnię, pod wzorem ćwika Kaspra Koszarek, drużynowy 5tej drużyny. Na dodatek, wedrownicy uczyli się jak organizować biwak harcerski na przyszłe lata.

Wielkie dzięki dla druha wyw. Max Żądło z zdęcia.

Pwd. Piotr Chmielewski
Komendant Biwaku”Marynarka Wojenna”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s