Półkolonia hufca Szczecin i Pomorze ‚Egipt’

Botany Bay, Wielka Brytania, 28 – 29 maja 2016

W dniu 28 maja 2016 roku w Botany Bay rozpoczęła sie kolonia. Zuch z Hufca Pomorze oraz Hufca Szczecin zjechały na angielska stanice. Przywitali ich wodzowie. O godzinie 11 rodzice odjechali rodzice, iniektorze zadowoleni inni przestraszeni z powodu zostawienia swoich dzieci. Opiekę nad zuchami przejął dr Paweł Grabowiecki – Komendant Półkolonii.Następnie zuchy zapoznały sie z terenem i w czasie zbiorki odwiedził ich Wielki Faraon. Zuchy dowiedziały sie ze będą zdobywać sprawność Egipcjanina.

Po obiedzie półkolonia przemieściła sie na nasza stanice do St Briavels na której miała odbyć sie msza święta. W tym samym czasie na stanicy odbywały sie biwak Hufca Pomorze, biwak Hufca Szczecin oraz biwak pracy. Niestety ksiądz utknął gdzieś po drodze w gigantycznym korku, dlatego wspólną modlitwę poprowadził Dr Paweł. Po modlitwie zuchy zjadły podwieczorek i rozpoczęły bieg na Gwiazdki. Reszta zuchów na jednej z polan bawiły sie w zabawy ruchowe. W tym samym czasie dr Michał budował ognisko na które zostaliśmy zaproszeni. Oczywiście niektóre zuchy pomagały w budowie ogniska.

Około godziny 19;30 rozpoczęliśmy uroczyste wręczenie zdobytych gwiazdek, następnie wszystkie jednostki przemaszerowały na ognisko. Musze tutaj zaznaczyć ze zuchy które zdobyły 3 Gwiazdkę pomagały w rozpaleniu ogniska. Zuchy, harcerki i harcerze doskonale sie na nim wspólnie bawiły. W czasie ogniska przybył Wielki Faraon z zona i pozdrowił swoich poddanych. Harcerki i Harcerz byli bardzo zaskoczeni, a zuchy były dumne ze „swojego” Faraona i Faraonki.

Po wspólnej zabawie zuchy podziękowały za zaproszenie i wróciły na swoje miejsce noclegowe, gdzie zaraz udały sie do swoich Łózek. Po dniu pełnym wrażeń zuchy szybko zasnęły.

Następnego dnia zuchy dowiedziały sie również dużo o Egipcie. Zbudowały piramidę. Poznały pismo obrazkowe. Dowiedziały sie jak powstawały mumie. Na cale szczęście nikogo nie trzeba było poddać temu procesowi, wszystkie zuchy przeżyły półkolonie. Z masy solnej zrobiły ozdoby egipskie. Na koniec dnia był kominek na którym zuchy przedstawiały scenki związane z Egiptem. Było dużo zabawy i śmiechu. Po kominku zuchy poszły spać.

Następnego dnia po śniadaniu zuchy zaczęły sie pąkować. Wspólnie ze swoimi rodzicami posprzątały cały teren. Druh Piotr ustawił zuchy w szyku apelowym. Oczywiście na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć Faraona z zona.

Wielki Faraon podziękował wszystkim swoim poddanym za zbudowanie Piramidy. Każdy zuch dostał sprawność Egipcjanina oraz pamiątkowego skarabeusza. Na zakończenie apelu Faraon podziękował wszystkim Wodza za pomoc w prowadzeniu Półkolonii i wręczył im tez brozke skarabeusza. Po zakończeniu apelu zuchy rozjechały sie do swoich domów.

Czuj! Czuwaj!

Dr Paweł Grabowiecki pwd
Komendant Półkolonii

Jedna odpowiedź na “Półkolonia hufca Szczecin i Pomorze ‚Egipt’

  1. Czuwaj!
    Przesyłam pozdrowienia. Szkoda że ksiądz utknął w korku. Cieszę się Druh Komendant poprowadził modlitwę w kaplicy wybudowanej przez prof. w Zycha, mojego dziadka. tutaj pytanie: coś się stało z ławkami. Widzę obozowiczów siedzących na podłodze.
    Czuj! Czuwaj!
    Michał Sokołowski pwd

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s