Leśni przyjaciele żegnają rok harcerski w Ukrainie

Zdołbunów, Ukraina, 5 czerwca 2016

5 czerwca w 1 Zdołbunowskiej Gromadzie Zuchowej „Leśni przyjaciele”, która działa przy Harcerskim Hufcu „Wołyń”, odbyło się zakończenie roku zuchowego…

Na początku uczestniczyliśmy we mszy świętej na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po mszy odbyła się uroczysta zbiórka.

Piękna pogoda posprzyjała w tym, by mogliśmy bawić się na podwórku kościelnym. Na początku wspomnieliśmy o całym naszym roku: nasze zbiórki, montaż muzyczny o Papieżu Janie Pawle ІІ: „Santo Subito Swięty natychmiast”, jak uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Niepodległości w ramach II Tygodnia Patriotycznego w naszym hufcu, jak gotowaliśmy nasze Jasełka Misyjne, jak zdobywaliśmy sprawności i inne. Dalej wyruszamy na wyprawę, więc pląsamy „Idzie zuch” i „My little pony”, które bardzo się podobają naszym zuchom, bawimy się. Potem jeszcze kilka ulubionych gier, i podchodzimy do apelu kończącego rok.

Przyjęliśmy do swojej gromady nową zuchenkę, która otrzymała mundur, potem nasze zuchenki otrymały nowe chusty w żółtym kolorze, bo na początku roku zmienili sobie nazwę szóstki z „Kumek” na „Wewiórki”, poczym odśpiewaliśmy nasz Hymn Zuchowy, i na zakończenie słodki podarunek, i zdjęcie na pamiątkę. Chcielibyśmy pożegnać się do września , ale jeszcze czeka nas kolonia zuchowa w lipcu!

Otóż nasze „Czuj”, i do spotkania na zuchowych ścieżkach.

Druhna Alla Semeniuk

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s