„Karuzela czeka, wzywa nas z daleka!” – Skrzaty Podhala na wycieczce do ZOO

Melbourne, Australia, lipiec 2016

Motylki istnieją w odcieniach chyba każdego ulubionego koloru, a cykl przemiany i sama metamorfoza jest okazją do omówienia zmian naturalnych u samych dzieci (wyrastanie z mundurków i potrzeba nowych, buty większego rozmiaru i staranie się być coraz lepszym w nadzieji że wyrośnie z nas coś zaskakująco ślicznego)…

2016.07_Skrzaty Podhala - Motylki

Podczas zbiórek do tego guziczka, powtórzyliśmy znajomość kolorów, zachwycaliśmy się okazami symetrii, liczyliśmy nieprawdopodobne ilości kawałków zjedzonych przez bardzo głodną gąsiennicę, ćwiczyliśmy węch zgadując tajemnicze zapachy i każdy skrzat wymarzył sobie unikalne motylkowe skrzydełka w przygotowaniu do metamorfozy na ostatniej zbiórce cyklu.

Przed zakończeniem cyklu zabaw musieliśmy pojechać do zoo zobaczyć motylki w ich tropikalnym środowisku. (Bardzo fajna wycieczka gdy jest zimno na dworze). Dołączyła do nas Komendantka Chorągwi druhna hm. Veronica Więckowska i nasza hucowa „Podhala” druhna pwd. Irenka Kutypa. Był to wielki zaszczyt dla tak młodej jednostki mieć takie ważne osoby na wycieczce. Druhny podziwiały skrzatową kronikę i posłuchały jak skrzaty opowiadały o zbiórkach i ulubionych guziczkach. Nasi wspaniali rodzice przygotowali przeróżne pyszne przekąski aby skrzaty się posiliły, mieliśmy najpyszniejsze kanapeczki, owoce, babeczki i był to kolorowy wspaniały bankiet!

Na zakończenie wszystkie skrzaty i nie którzy dzielniejsi rodzice przejechali się karuzelą. Każdy popędził sobie na cudnym rumaku, a Koszałek Opałek i jeden skrzat pojechali sobie majestatycznie na słoniu.

Dobre czasy!

Julia Buras pwd.
Sarah Berezowska phm.
Izabella Buras hm.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s