Polscy harcerze przybyli z zagranicy na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Kraków, Polska, 26 – 31 lipca 2016

Światowe Dni Młodzieży (SDM), niedawno zakończone w Krakowie, byly niesamowitym i niezapomnianym przezyciem dla ludzi z całego świata! Wsród miliony pielgrzymów i setek wolontariuszy byli i polscy harcerze i harcerze z poza Kraju. CzuwajBlog zebrał tutaj foto relacje od grup z Wielkiej Brytanii, Litwy, Ukrainy, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Można przeczytać bardziej szczegółowe wspomnienia wędrowniczek z hufca Bałtyk (Londyn) tu albo harcerzy ze Szkocji tu.

Wyprawa wędrowniczek z Wielkiej Brytanii

12 wędrowniczek z Londynu wyjechali na wyprawe do Polski pod nazwa “Iskra Miłosierdzia Bożego”. Po zwiedzaniu Zakopanego dołączyly do zlotu ZHR i słuzby porządkowej. Wiecej o nich w osobnym artkule TU.

I video które zrobiły tu –


ZHP na Litwie

Ekipa ze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie liczyła 43 osoby. Przed ŚDM pełnoletni skończyli kurs KPP, a nieletni – kurs Sanituriusza, by móc pełnić Służbę Medyczną. Właśnie to pełnienie Białej Służby sprawiło, że przeżywaliśmy uroczystości w nieco inny sposób – modląc się i słuchając Słowa Bożego musieliśmy czuwać i być gotowi do udzielenia pomocy. I właśnie to pozwoliło poczuć się potrzebnym oraz spełnić pierwszy punkt Prawa Harcerskiego „Harcerz służy Bogu i Ojczyźnie…”

Ósemka (Londyn)

20 nas bylo z Ósemki. Światowe Dni Mlodziezy w Krakowie były pełne wrażeń (i pełne jeszcze więcej chodzenia!). Od Malawi do Sinagpura, do Francji, Kanady i Libanu, harcerze cały czas poznawali nowych młodych ludzi. Włączaliśmy sie w pląsy podczas nocnego czuwania, harcerze z Jedynki i Ósemki mieli kominek z wędrowniczkami z hufca „Mazowsze” i śpiewali do ciemnej nocy. Super wyprawa!
-Dawid Rój

Jedynka (Londyn)

21 harcerzy było z Jedynki z północno-wschodniego Londynu na pielgrzymce na SDM. Najlepszy moment- spotkanie się z harcerkami i harcerzami na całonocnym czuwaniu gdzie mieliśmy bardzo przyjemny kominek. Też bedąc otoczonym przez dużo innych młodych ludzi stworzyło bardzo pozytywna ogólną atmosferę.
-Henio Noctor

Szkocja

Druhny i druhowie z Glasgow i Aberdeen w Szkocji dolaczyli do służby porządkowej i medycznej. Wiecej o nich w osobnym artykule TU.

Ukraina – Wolyń

Hufiec „Wołyń” z Ukrainy był reprezentowany grupą 20 osób z harcerskich oraz wędrowniczych drużyn ze Zdołbunowa i Równego. 4 osoby otrzymało zaświadczenie z kursów KPP (18+), reszta (15+) młodsze kursy pomocy medycznej HOPR. Działały 4 patrole medyczne. W Bregach w sektorze J7 trafiły 4 patrole z Ukrainy i patrol harcerzy ze Szkocji.
– phm.Aleksander Radica HO

Wędrowniczki z Chicago

Z Chicago przyjechały do Krakowa harcerki z hufca Tatry „Druzyna wędrowniczek Młody Las”

Drużyna San (Londyn)

Udział w ŚDM był częścią naszego tegorocznego obozu pod nazwą ‚Sub Signo Lilii’ (czyli ‚Pod Lilii znakiem’ po łacinie). Na ŚDM wybrało się 20 harcerek z 9-tej Drużyny Harcerek ‚San’ w tym cztery wędrowniczki z hufca Kaszuby. Sama atmosfera wywarła ogromne wrażenie na harcerkach, które były zachwycone serdecznym i miłosiernym podejściem ludzi do innych i do otwartego wielbienia Boga. Ani tlumy ludzi, ani upal, ani deszcz, nie potrafil zmniejszyc entuzjazmu harcerek!”
–Żaneta Kusiak

Hufiec Mazowsze (Midlandy – Anglia)

44 Harcerek z ‚midlandów’ angielskich jako czesc obozu brali udzial w SDM jako pielgrzymi. Dla wędrowniczek najlepsze byla chyba atmosfera podczas drogi krzyżowej I tance i śpiew z innymi wracając po Drodze.

Hufiec Podhale (New York)

Druhna Joanna Bis, pwd, z hufca Podhale (New York) była na zlocie ZHR gdzie dołączyła do Białej Służby. „Byłam w części sluzby porządkowej. Codzienna służba była zależna od miejsca. Na błoniach pilnowaliśmy aby drogi były puste pomiędzy sektorami i dbaliśmy o zdrowie uczestników. Naprawdę to było spaniele przeżycie. Mogłam służyć Bogu i Polsce. Taksamo poznałam tyle Scoutow z całego świata (Palestyna, Francja, Portugalia, Bolivia, Afryka, i Argentyna). Fantastyczne patrol miałam z ZHR i naprawdę czywl sie jako cześćharcerskiego gronu w swojej ojczyzny

Toronto

4 Wędrowników przybylo ze szczepu Podhale, Hufiec Karpaty, z miasta Toronto

Wyprawa kanadyksja

Harcerki I harcerze z Kanady uczestniczyli w ŚDM .W środę 27 lipca uczestniczyli w katechezie i Mszy Świetej odprawionej przez ks. Biskupa Polowego Józefa Guzdka na terenie Zlotu ZHR na Uniwersytecie Jagiellońskim.Byliśmy bardzo zadowoleni ,że mieliśmy okazje przeżyć to wydarzenie w duchu i gronie harcerskim. Na zdjęciu są harcerki z hufca Watra i harcerze z hufca Karpaty i PieninyDruh. Stanisław Reitmeier


2016.08 Swiatowe Dni Mlodziezy - Kanada 4

Hufiec Wrocław (Anglia)

Chłopacy z hufca Wrocław z Midlandów angielskich jako czesc obozu uczestniczyli w ŚDM. Pewnego wieczora zostali razem z harcerkami zaproszeni do zaspiewania kilka piosenek harcerskich na scenie tza macierzy polonii…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s