Video wspomnienia ze zlotu USA „Iskra Pokoju” 2015

Elbert, Colorado, USA, lato 2015

Ponad rok temu, harcerstwo z Stanów Zjednoczonych zgromadziło się na Zlocie „Iskra Pokoju” w Elbert, Colorado. Harcerze z stanów Illinois, Michigan, New York, New Jersey, Connecticut, Rhode Island, Maryland, Pennsylvania, Colorado, California, i Washington przyjechali na 2 tygodnie na czas zabawy, koleżeństwa i przygody.


Co dziennie rano i wieczorem każdy pod-obóz miał swój apel. Ale to co się działo miedzy tymi apelami był powodem czemu ZHP z USA się zgromadziło. Na terenie w Peaceful Valley Campgrounds i poza terenem było wiele róznych zajęc.

Pokoleji każdy zastęp harcerski i patrol wedrowniczy brał udział w tych zajęciach. Między innymi, była spinaczka na prawdziwych skałach, czwiczenia strzały łukiem, strzały karabinem na strzelnicy, kajakarstwo na małym jeziorze, pływanie w basenie, oraz sportowe gry(siatkówka, piłka nożna, i football amerykański).

Ale teź były konkursy między zastępami i patrolami które wiele razy kierowało kierunek punktacja obozów. Były konkursy śpiewu, musztry, wiedzy harcerskiej, oraz olimpiada. Na olimpiadzie był wyścigi pływania na 25m i na sztafetę 4X22metrów, bieg na 400 metrów pod górkę, bieg na 100 metrów, sztafetę biegó 4X100metrów, rzut piłki „softball”, mecze piłki nożnej oraz tor przeszkód.

Po każdym dniu były ogniska i kominki gdzie harcerze i wedrownicy poznawali się z róznych terenów. Każdy teren spiewał swoje ulubione piosenki i pokazywał swoje smieszne pokazy. Nowe okrzyki były stworzone i ciekawe tematy były omówione przy gawędach. Czasami po zachodu słonca, były potancówki. Nie było ich wiele ale, każdy na zlocie bardzo dobrze się bawił na tych potancówkach. Nawet główna komenda potańczyła sobie.

Poza przygodami które się odbywały na terenie zlotu, harcerze i wędrownicy mieli przygodny po całym stanie Colorado. Wędrownicy mieli najtrudniejszą przygodę ponieważ mieli cel zdobyć szczyt Pikes Peak (14,114 stóp czyli 4,302 ,metrów). Nie wszyscy wędrownicy osiągneli ten cel. Ale Ci którzy na szczycie stali, mieli nie samowity widok, oraz bardzo zmenczone nogi.

Harcerze i harcerki też mieli swoje piekne wycieczki. Ta młodzierz pojechała do Rocky Mountain National Park oraz Garden of the Gods gdzie widzieli wysokie szczyty, piekne krajobrazy, super czyste jeziora, oraz wiele ciekawych swierząt.

Każdy uczestnik na tym zlocie wrócił do domu z wieloma wrażeniami oraz nowymi kolegami i koleżankami.

Dziekuje całej komendzie głownej za trud i wysiłek który wy daliście aby ten zlot był niezapomniany.

ZLOT KANADA 2017, ZHP Z USA JEST GOTÓW!!!!!

Pwd. Piotr Chmielewski
Komendant Pod-Obozu „Św. Franciszek”
Zlot „Iskra Pokoju”

Filmik pokazuje wycieczkę harcerską do miejscowości Garden of the Gods w Colorado.

Filmik pokazuje wycieczkę harcerską do parku narodowego pod imieniem „Rocky Mountain National Park” w Colorado.

Filmik pokazuje konkurs podciągania się na drążu w pod-obozie Św. Francizszka. Cel konkursu był aby podciągnać się jak najwięcej razy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s