Obóz Wędrowniczy “Itajai” w Algonquin Park

Algonquin Park, Ontario, Kanada, lato 2016

24 wędrowniczek z Ontario uczestniczyło w obozie wędrownym, którego tematem przewodnim było : Pierwsi Polscy osdanicy w Brazylii. Itajai to nawza miasta portowego w Brazylii do którego przypłynęli polscy osadnicy…


Tak jak polscy osadnicy, nasze wędrowniczki przeżywali swoją pierwszą przygode w nowym otoczeniu, pokonując codziennie nowe przeszkody, adaptując się do nowego otoczenia, stawiając czoła nowym wyzwaniom, wędrując przez Algonquin Park.

W pierwszym tygodniu przeszłyśmy 56 kilometrow. Czasami było bardzo trudno, zmęczenie dawało się nam we znaki. Nasze duchowe hasło “ Jesteś silniejsa niż myślisz”- spowodowało ze każda wędrownickza wykrzesiła w sobie wewnętrzna  siłe, i bez większych problemów przeszłyśmy całą zaplanowaną trase. W drugim tygodniu wraz z wędrownikami z Obozu “Szczerbiec” przepłyneliśmy 126 kilometrow wdłuż Madawaska River. Naszym głównym przeżyciem i celem było zbudowanie więzi jako harcerska rodzina, wzajemnie się wspieraę i pomagać sobie nawzajem. Doświadczyliśmy co znaczy “Braterstwo i Siostrzenstwo” w naszej organizacji. Każda harcerka zakończyła obóz z pięknym bagazem siły, braterstwo i siostrzenstwa i harcerskiej przyjazni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s