Obóz “Powstanie” szczepu Wigry z Mississauga

Kaszuby, Ontario, Kanada, lipec 2016

Ponownie nadszedł czas na obóz letni dla harcerzy ze szczepu Wigry i jak co roku, wyjechało na ich ulubione miejsce obozowania, Kaszuby, Ontario, 25 podekscytowanych harcerzy…

Tegoroczny obóz pod nazwa “Powstanie” pod przewodnictwem komendanta pwd. Michała Paz miał konkretny temat powstań w historii polskiej. Te powstania obejmowały większość historii polskiej i skupiały się nie tylko na powstaniach wojennych, ale tez na mitycznym powstaniu Polski w historii Lecha, Czecha, i Rusa, oraz powstaniu chrześcijaństwa w Polsce poprzez Chrzest Polski. Co dzień było podkreślone jedno powstanie i każde powstanie miało specjalne gry i obrzędy związane z nim. Powstanie Polski (Lech, Czech, i Rus) pozwoliło na stworzenie zastępów jako potomków Lecha, Powstanie Warszawskie przyniosło różne gry terenowe i podchody, a podczas powstania Solidarności, harcerze dostali kartki na jedzenie i dostawali miej jedzenia niż “członkowie partii” (komenda) aż członek komendy doprowadził ich do przeciwstawienia się partii rządzącej.

Uczestnicy obozu Powstanie brali tez udział w dwóch noclegowych biwakach. Jeden podczas Potopu Szwedzkiego aby “obronić Częstochowę” i przebyć noc poza normalnym miejscem zamieszkania. Następny biwak noclegowy był podczas rozbiorów Polski aby uciec od armii wrogów i zebrać swoje siły. Także, harcerze wyjechali na jeden dzień aby zwiedzić Kanadyjskie Muzeum Lotnictwa w Ottawie aby się nauczyć o różnych samolotach i innych pojazdach które były użyte w Pierwszej i Drugiej Wojnie Światowej.

Po raz kolejny taki obóz zakończył rok harcerski dla szczepu Wigry i znów harcerze zaczęli swoje wakacje ucząc się poprzez harce i inne fajne zajęcia, poznawając innych harcerzy i harcerki z Kanady, i tworząc przyjaźnie i wspomnienia które im zostaną do końca życia.

Artykuł: Dh. Kasper Swiąder
Zdjęcia i Film: Dh. Adrian Lewczuk
Nagrania: Dh. Mikołaj Krawiec

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s