Biwak jesienny w New England

Colebrook, Connecticut, USA, 21 – 23 pazdziernika 2016

Przez prawie dziesięć lat 6 Męska Drużyna Harcerska z New Britain, Connecticut jedzie na biwaku drużyny podczas Jesieni. W ubiegłym  roku dołączy się do nich harcerki z drużyny „Latająca Brać”, także z New Britain.  Tak wspaniale się udał biwak  harcerzy z harcerkami ze w tym roku dołączy harcerze i harcerki z ośrodków w Bridgeport CT, Hartford CT, i Worcester MA…

Co się zaczęło jako biwak jednej drużyny urosło w biwak dwóch szczepów gdzie przez trzy dni prawie osiemdziesiąt osób brało udział w nauce, zabawie, i zbliżanie się jako bracie i siostry w harcerstwie.

Od Piątku 21-szego do Niedzieli 23-go harcerki z Szczepu Giewont i harcerze z Szczepu CT/MA spotkali się na terenie Skautów Ukraińskich „Bobriwka” w Colebrook, Connecticut. Temat harcerek był „Łączmy Się- Siostry Skautki.”

Harcerki miały wiele zajęć podczas biwaku związane z obchodami 60-cio lecia powstania ich hufca, „Podhale”. Harcerze mieli temat „Niepodległa Polska”. Poczas biwaku chłopcy się uczyli o historii Polskich Bohaterów Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej i także o historii swojego hufca, „Warmia”.

Niestety pogoda zbyt nie pasowała nam- było zimno, deszczowo, i w Sobotę nawet mocno przez chwile śnieg padał (pierwszy raz w całym stanie!). Musieliśmy często zmieniać plany, ale nie daliśmy zlej pogodzie dać nam zły humor. Każdy harcerz i harcerka świetnie się bawili. Czy to były konkursy wyścigowe, gotowanie własnych posiłków na starym drewnianym piecu, czy śpiewanie podczas wieczornego kominku wszyscy się świetnie bawili i wiele nauczyli.

W Sobotę dojechał do nas z New Britain, Ks. Stanisław Dudek i odprawił Msze Święta. W Niedziele, pogoda się o wiele poprawiała i cały biwak wybrał się na krótką wędrówkę. Już rozmawiamy o następnym biwaku i nie możemy się doczekać jak się on ziemni i polepszy za rok!

Komenda Harcerka:
Komendantka Całości – Pwd. Izabela Bukowska
Komendantka Harcerek- Pion. Oliwia Szok
Oboźna Harcerek- Trop. Michelle Dajczak
Komendantka Wedrowniczek: Pwd. Justina Celejewska

Instruktorki do pomocy: Pwd. Beata Kaminska-Kordowska, Pwd. Marta Chlus, Hm. Barbara Nartowicz, Hm. Irena Dziezbinska, Hm. Gabriela Backiel

Komenda Harcerzy:
Komendant Calosci: Pwd. Philip Garczynski
Komendant Harcerzy: Cw. Mateusz Linhoff
Obozny Harcerzy: Wyw. Kevin Krawczyk
Wedrowniczy do Pomocy: Wyw. Mateusz Gnoinski, Cw. Bartek Skowronski
Instruktorwie do Pomocy: Hm. Wieslaw Rachon, Pwd. Maciej Gadomski, Asp. Robert Pigan
Kuchnia: Pwd. Mateusz Bieniek, Pwd. Michal Kordowski, Pwd. Tomasz Murawski

Czuwaj!
Pwd. Maciej J. Gadomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s