Wedrownicy z Chicago na ‘Sleeping Bear Dunes’

Sleeping Bear Dunes i North Manitou Island, Michigan, USA, 27 -30 maja, 2016r.

Jak co roku, wedrownicy z Chicago jadą na złaz podczas lata. Ale muszą przygotować się na złąz podczas zimy i wiosny. W tym roku wedrownicy zdecydowali odwiedzić nowy teren na biwak przygotowawczy…

W poprzednich latach, pojechali do Pocupine Mountains w Michigan i do Shawnee National Forest w Illinois na wędrówki. W tym roku zdecydowali pojechać w inny kierunek swiata aby zwiedzić nowy teren. Ten teren jest Sleeping Bear Dunes w stanie Michigan.

Po 7 godzinach jazdy, wędrownicy szybko poszli spać ale wstali wcześnie rano na szybką wędrówkę bliskiej wydmy. Tam mieli rozgrzewającą gimnastykę oraz piekny widok nad jeziorem Michigan gdzie widzieli miejsce następnej wędrówki : North Manitau Island.

Po paru zdjęciach i fikołków na wydmnie, wędrownicy spakowali się i promem przepłyneli do wyspy North Manitau Island gdzie spędzili 3 dni i 2 noce.

Wszystkie 4 sekcje mieli okazję obejść całą wyspę. Przed biwakiem każda sekcja stworzyła swoją trasę aby każdy w sekcji mógł coś ciekawego na wyśpie zobaczyć. Mieli okazję zobaczyć piekne lasy, plaże, oraz długie zachody słońca. Mimo zimnej wody, która miała temperaturę 46 stopni Fahrenheita czyli 7.8 stopni celsiusza, wiele odważnych wędrowników wykąpało się w jeziorze pare razy ponieważ woda była bardzo czysta i odswieżająca.

Po tym biwaki wędrownicy byli o wiele lepiej przygotowani na złąz. Wiedzieli ile ubrań trzeba przynieść na takie wędrówki, jaki jadłospis trzeba przygotować, oraz nauczyli się lepiej używać  mapy w terenie.

Po tym biwaku wędrownicy mogli spokojnie pojechać, na złaz „Odkrywcy Szlaków” do Pictured Rocks i do Isle Royal.

Pwd. Piotr Chmielewski-Obożny Biwaku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s