Turnieje Szachowe w Nowym Jorku

Brooklyn, Nowy Jork, Stany Zjednoczone, 20 sierpnia 2016 oraz 23 paźdzernika 2016

Za pare miesięcy odbędzie się IX Światowy Zlot ZHP, pgk w Kanadzie i wiele jednostek zajmuje się imprezami dochodowymi. W Chorągwi Harcerzy w Stanach Zjednoczonych przy Hufcu Warmia, Szczep Nowy Jork zorganizowano turnieje szachowe dla środowiska. Celem takich turniejów jest zorganizowanie imprez dochodowych dla Szczepu Nowy Jork na IX Światowy Zlot ZHP w Kanadzie w 2017 r. Przy okazji dostarczamy zdrową rozrywkę w środowisku.

Turnieje odbyły się w Greenpoint, Brooklyn przy parafii Św. Stanisława Kostki. Jest to ta sama parafia gdzie był poświęcony sztandar Hufca Warmia w 1969 roku. Przez lata dobrze się współpracuje z parafią. Bardzo cieszymy się że mamy takie wsparcie!

Format turnieju to cztery rundy Szwajcarskiego Turnieju. Czas dla każdego uczestnika przy rundzie to „G/25 d/5” czyli, 25 minut z 5 sekundowym opóźnieniem. Otwarciu turnieju byłe oznaczone przez dzwięk kazoo. Pomiędzy rundami uczestnicy lub goście mogli zagrać w kilku partiach dla przyjemności. Ci którzy chcieli bardziej wesprzeć akcję dochodową na zlot kupowali napoje. Dla tych którzy chcieli troche przećwiczyć taktyki mieli dostęp do lektury szachowej – kilka podręczników i artykułów naszykowane było przez dyrektora turnieju.

Końce czwartej rundy ujawniły kto najlepiej grał. Zawodnicy którzy zapisali się i brali udział w turniejach byli bardzo zadowoleni. Mamy nadzieje że na następnych spotkaniach liczba uczestników zwiększy się.

Do zobaczenia na zlocie a w międzyczasie zapraszam do gry korespondencyjnie (robert.niespor+szachy@zhp.org)!

Zdjęcia: Pwd. Michał Mościcki

Czuwaj!

Robert Niespor, pwd

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s