Złaz Wȩdrowniczek WB “Szlak Przyszłości”

Walia, 8-13go kwietnia 2017

Złaz wȩdrowniczek “Szlak Przyszłości” przygotowywawczy do zlotu w Kanadzie, odbył siȩ 8ego Kwietnia do 13ego w Pwllheli, Walia. Było nas 18, razem z komendą, z różnych Hufiec i drużyn z całej Angli…


Złaz trwał 5 dni i w pierwszym dniu, po długiej podróży do Penhros, wszyscy siȩ poznaliśmy i siȩ podzieliliśmy na cztery patrole. Nauczyliśmy siȩ jak poprawnie czytać mapȩ, jak rozpoznać symbole, i jak poprawnie zaplanować bespieczną wȩdrowkȩ. Po pysznej kolacji, patrole zaplanowali własne trasy na nastȩpujących cztery dni a potem nauczyliśmy siȩ jak zapakować plecak porządnie żeby był jak najbardziej wygodny.

Wcześnie nastȩpnego rana, wszystkie patrole siȩ przygotowali na dzień i zaczynaliśmy wȩdrówki z Pwllheli. Wȩdrówka była 17km i prowadziła przez wydmy wzdłóż wybrzeża. Widoki były bardzo ładne, specjalnie z Criccieth Castle! Nastȩpnego dnia, wȩdrówka była 18km i prowadziła przez małe miasto Beddgelert, gdzie wȩdrowniczki dowiedziały siȩ o starej legendzie o nazwie miejsca. Trzecia wȩdrowka, dla mnie, była najlepsza, jednak najtrudniejsza poniewaz 3 patrole wspinali siȩ na szczyt Snowdon (1085m!). Było bardzo zimno i mocno wiało ale widoki były cudowne! Wszystkie harcerki były bardzo dumni z siebie i czuły wielki zadowolenie z osiągniencia szczytu! Trasa była 18km i wszystkie wȩdrowniczki doszli do terenu bardzo zmȩczone. Ostatnia wȩdrówka była 17km i prowadziła wzdłóż rzeki w dolinie, było slicznie i wszyscy byli bardzo dumni że potrafiliśmy dojść po czterych dni!

Nauczyłam siȩ bardzo dużo na złazie, naprzykład jak poprawnie uzyć kompas i czytać mapȩ, a tez jak dobrze prowadzic patrol. Najbardziej lubiałam kiedy wspinalismy siȩ do szczytu Snowdon, nigdy nie widziałam takie widoki i byłam bardzo dumna z siebie że potrafiłam z takim dużym plecakiem! Miałam fantastyczny czas i teraz czuje siȩ bardzo przygotowana na zlot w Kanadzie, nie mogȩ siȩ doczekać!

Halina Mackow
Wȩdrowniczka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s