Kolonia Zuchowa w Amerykańskiej Częstochowie

Amerykańska Częstochowa, Pensylwania, Stany Zjednoczone, lato 2017

Rycerze: do Boju!
Rycerze: Dla Boga i Ojczyzny!
Polska Księzniczka: Ratuje Naród!

Ojcowie Paulini w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown, PA, już po raz 51-szy przyjeli do siebie Zuchowa Kolonię Hufca Harcerek “Podhale”.

1-go lipca 170 zuchów, harcerskiej młodzieży, która opiekuje się dziećmi od 7 –miu do 11- stu, i kadry instruktorskiej ze wschodnich stanów Ameryki – NY, NJ, PA I MD rozpoczęło kolonijną przygodę pod hasłem “Księżniczki i Rycerze”. Waleczni młodzieńcy z  Grodu Giermków i Piękne Damy z Dworu Księżniczek, każdego dnia biorą udział w ciekawych zajęciach na gościnnych terenach Amerykańskiej Częstochowy. Chłopcy zapoznaja się teoretycznie jak i praktycznie z zasadami rycerstwa różnych epok. Dziewczynki uczą się dobrych manier dworskich, a wspólnie bawia się wesoło śpiewając, tańcząc i majsterkując, nawet nie podejrzewając, że tak naprawde to uczą się bogatej historii polskiej.

Wielkie wydarzenia tej Kolonii to fajerwerki z okazji Święta Niepodległości zorganizowane przez Ojców Paulinów i Instruktorów Hufca “Warmia”, fantastyczny bal “Tysiąca i Jednej Nocy”, oraz żywy teatr członków stowarzyszenia “Sztandar Jasnej Góry”, których specjalnie zaproszono na kolonie, by zaprezentowali autentyczną broń i zbroje rycerskie. Wycieczka do Zamku “Fonthill” i Muzeum Mercer’a uzupełniła historyczne tło tematu kolonijnego. Najmilszym jednak wydarzeniem dla rodziców, którzy odwiedzili kolonię w niedzielę, była uroczysta Msza Św. celebrowana przez Kapelana Hm. Bartłomieja Marciniaka, całkowicie śpiewana przez zuchy, jak i wieczorny kominek tego samego dnia. Był on pełen piosenek rycerskich, pląsów, okrzyków i skeczów, zakończony pokazowym turniejem rycerskim. W drugim tygodniu odwiedził kolonię Biskup Witold Mroziewski, i jak co roku od 20-stu lat, przywiózł swoje błogosławieństwo i dużo słodyczy dla zuchów. Dwa tygodnie szybko i bezpiecznie minęły pod opieką Matki Boskiej Częstochowskiej. Obsada już planuje Kolonię 2018, podczas której, z Bożą pomocą, pożeglujemy w świat jako MARYNARZE.

Czuwaj!
Maria Bielska, hm. i Beata Krużel, pwd.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s