Biwak Hufca Wilno w Yorkshire

Bradley woods, Brighouse, Yorkshire, Anglia , 1-3 grudnia 2017

Dnia 1 grudnia odbył się biwak hufca Wilna z Anglii w Bradley woods. Na zimowisku byli harcerze z drużyn; 9DH Leeds, 10DH Bradford, 11DH Huddersfield, 26DH Sheffield i Barnsley, 27DH Blackburn i 13DW. Łącznie było na biwaku 24 harcerzy.

Biwak był bardzo fajny, chociaż było bardzo zimno jak się wędrownicy dowiedzieli bo spali w drewnianych domkach na dworze które nie miały ogrzewania. Ale nawet to nie popsuło im humoru. W sobotę rano bo pysznym śniadaniu i po uporządkowaniu  zastępów (Ruski, Pruski, Słowacki, Austriacki), harcerze zaczęli dzień od strzelania na strzelnicy z szczelb co okazało się być trudniejsze niż się zdawało i było trudno harcerzom dostać więcej niż 15 punktów.

Po strzelaniu, następnym zajęciem była gra na orientację w której trzeba było znaleść torbę z sprzętem w którym okazały się kurtki camo i potem przynieść je na start. Harcerze szybko poradzili sobie z znalezieniem sprzętu posługujac się kompasem oprócz jednego zastępu który twierdził że im się kompas zepsuł.

Po obiedzie była następna gra która polegała na odszukaniu ekwipunku by zrobić barierę i zatrzymać czołg niemiecki (auto druha gospodarza) lecz każdy zastęp przez to że był pod innym zaborem musiał się bronić przed resztą zastępów. Gra poszła sprawnie i każdy zastęp po odnalezieniu ekwipunku dostał nową nazwę które opierały się na jednostkach armii krajowej. Potem wspólnymi siłami zaatakowali czołg i pokonali Niemców (druhów z komendy biwaku).

Po zimnej nocy (jak wędrownicy którzy spali w domkach mówili) była kolejna gra która polegała na zabraniu flagi przeciwnika i przetransportowanie jej do swojej bazy. Następna faza gry polegała na tym że jeden harcerz miał złamaną nogę, drugi rękę a trzeci nie mógł widzieć i trzeba było, bez zauważenia, przez komendę, dotrzeć do „szpitala” by się uleczyć, z najkrótszym czasem. Harcerze się dobrze bawili i wszytkim się udało dojść do szpitala.

Ogólnie biwak był bardzo fajny, jedzenie bardzo dobre i mi i innym harcerzom bardzo się podobało.

Ćwik
Michał Pilarski
Zastępowy na Biwaku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s