Rozpoczęcie Roku Hufców „Podhale”

„Polana” – Healesville, Victoria, Australia, 18 lutego 2018

Tradycyjne otwarcie roku oraz Dzień Myśli Braterskiej dla Hufców „Podhale” – Melbourne odbyło się na Polanie w Healesville, w niedzielę 18-go lutego.

Dzień Myśli Braterskiej jest dzień specialny dla wszystkich na całym świecie związanych w różnych branżach skautowych. W ten dzień upamiętniamy urodziny twórcy skautingu Lord Robert Baden-Powell, oraz urodziny jego żony Olave, i łączymy się myślami z innymi skautami w ideałach które nas przyciągają do tych organizacjach.

Już od piątku, nasze słynne KPH było na Polanie przygotwywując posiłki na obiad w niedzielę. W sobotę instruktorki, instruktorzy, harcerki i harcerze dojechali, na zajęcia i ognisko.

Niedzielny program rozpoczął się o 9.30 rano z podniesieniem flag, po którym była odprawiona msza święta polowa, przez naszego kapelana Ks. Dh. Hm. Wiesława Słowika. Następnie trochę czasu wolnego dla młodzieży z rodzinami by pojeść smaczne posiłki przygotowane przez nasze KPH.

Po pysznym obiedzie, na polanie zorganizowano różne zajęcia dla skrzatów i zuchów oraz dla harcerek i harcerzy.

Taki specialny dzień nie mógł się skończyć bez tradycyjnego ogniska harcerskiego. Przy tej uroczystej okazji gościlismy Przewodniczącego Zarządu Okręgu na Australię Hm. Krzystofa Dutkowskiego, który nam przemówił gawędę – przypominając o tym że od skromnej ideii i początkach – ruch skautowy na podstawie tego co Lord Robert Baden-Powell zaczął, rozprosiło się na cały świat, gdzie teraz w prawie każdym kraju na świecie są skauci, obecnie liczy ponad 40 milion członków.

Serdecznie dziękujemy wszystkich którzy przyjechali na Polanę poprzec nasze Hufce Harcerskie tutaj w Melbourne.

Zapraszamy zainteresowanych dzieci i młodzież o dołączenie się do naszych szeregach. Dalsze informacje o zbiórkach prosze pisac na harcerki.podhale@gmail.com lub na naszej stronie facebook https://www.facebook.com/ZhpPodhaleMelbourne/

Czuwaj!
Irena Kutypa pwd.
Hufcowa, Hufiec „Podhale” MelbourneSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s