Biwak drużyn w Sheffield i Barnsley

Whiteley Woods, Sheffield, Anglia, 19-21 stycznia 2018

W dniu 19 stycznia odbył się biwak 26 drużyny harcerzy z hufca Wilno i drużyny Młody las z hufca Kaszuby. Biwak był bardzo fajny mimo że było bardzo zimno ponieważ podczas nocnej grze spadł śnieg i temperatura spadła aż do poniżej zera, ale to nie popsuło nikim przyjemność i zabawę którą wszyscy mieli.

Gra nocna była związana o niepodległość Polski i wszystkie zastępy mieli odszyfrować kod który był w innym języku i później było trzeba podać do innego zastępu. W sobotę rano po męczącej nocy i gimnastyce harcerze i harcerki przygotowali się na wędrówkę gdzie trzeba było znaleźć wskazówkę która była potrzebna do następnej gry, wędrówka była bardzo męcząca ponieważ musieliśmy iść przez śnieg i deszcz (tradycyjna angielska pogoda). Na koniec wędrówki trzy z czterech zastępów wróciły na czas ale był jeden zastęp prowadzący przez druha Pawła który się zgubił razem z oboźnym Michałem.

Po wędrówce kiedy wszyscy wrócili włącznie z druhem Pawłem, trzeba było się przygotować na bieg gdzie każdy zastęp nauczył się czegoś nowego żeby później pokazać podczas ogniska. Po pysznym obiedzie, gdzie druhna Olivia i druh Daniel przygotowali, zastępy się przygotowali na zakończenie sprawności astronauta.

Wieczorem harcerze i harcerki musieli przygotować pokazy na ognisko. Druha Pawła pokaz był o wcześniejszej wędrówce, druhny Julii pokaz był o sznurach i ich zastosowaniach gdzie druh Michał nauczył a druha Nataniela pokaz był o różnic pomiędzy harcerzami i harcerkami. Wszystkie pokazy były bardzo śmieszne.

Następnego dnia wszyscy musieli się przygotować na 50-lecie 26 drużyny harcerzy gdzie druh naczelnik przygotował bardzo fajny pokaz slajdów opowiadając o historii 26DH. Było to bardzo ciekawe i interesujące. Wcześniejsi drużynowi i najnowszy drużynowy który nie dawno zaczął kadencje, dostali od naczelnika pamiątki świętując ich służbę przy drużynie. Po kominku była niespodzianka od druhny kucharki która zrobiła bardzo pyszny tort. Ogólnie biwak był wspaniały i mi bardzo się podobało.

Nataniel Żerominski Wyw.
Zastępowy na biwaku


2 myśli na temat “Biwak drużyn w Sheffield i Barnsley

  1. Natanku bardzo mnie się spodobała Twoja relacja z tego wydażenia.
    Pozdrawiam Ciebie gorąco dziadek Zbigniew Mikulski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s