Biwak Wedrowników z Chicago w Porcupine Mountains

Porcupine Mountains, Michigan, Stany Zjednoczone, 26-29 maj 2017

Tak jak co roku, wędrowniczki i wędrownicy z Chicago wybrali się na biwak pod koniec maja. W tym roku biwak odbył się w Porcupine Mountains w Michigan. Uczestniczyło w nim 36 wędrowników i wędrowniczek przygotowujących się do Zlotu w Kanadzie.

Na zbiórce zapakowaliśmy vany i wyruszyliśmy w drogę. Po 7 godzinach jazdy, ustawiliśmy namioty i szybko poszliśmy spać bo jutro czekał nas długi dzień. Rano, po śniadaniu, rozdzieliliśmy się na 6 sekcji i wyruszyliśmy w drogę.

Każda sekcja miała inna trase i okazję aby zwiedzić inna czesc Porcupine State Park. Niektóre sekcje wędrowały wzdłuż Lake Superior, a inne głębiej w lesie. Mieliśmy okazję obejrzeć piekny zachód i wschód słońca, popływać w Lake Superior, a jedna sekcja nawet łowiła ryby (które później ugotowali). Podczas biwaku musieliśmy tolerować różne owady (takie jak komary i pełno malutkich muszek) i przechodzić przez błotniste bagna. Chociaż czasami owady były denerwujące, a błoto męczące, nikt się nie poddał. Pogoda była dość udana, choć pod koniec wędrówek drugiego dnia nadeszła burza. Mimo, że padał deszcz, wędrownicy dalej prężnie wędrowali. Lacznie w sobote i w niedzielę podczas wędrówek, każda sekcja przeszła przynajmniej 20 mil (około 32 kilometry).

Po powrocie na teren gdzie wszyscy nocowali, ustawiliśmy obóz, ugotowaliśmy jedzenie, a potem poszliśmy na plaże. Po plaży, opiekunowie i starsi wędrownicy przeprowadzili stacje utrwalające takie umiejętności jak: używanie filtra do wody, poprawne pakowania plecaka, uzywanie palników itp. Dzień zakończyliśmy ogniskiem.

Wróciliśmy do Chicago zmoknięci ale szczęśliwi i uśmiechnięci, pełni nowych wrazen i umiejętności. Teraz czeka na nas Kanada!

Czuwaj!
Kasia Lyszczarczyk pion.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s