Obóz Czarnej Dwójki w Aqualate Estate

Aqualate Estate, Anglia 24 lipca-10 sierpnia 2017

W tym roku byliśmy jedni z niewielu obozów na terenie Wielkiej Brytanii. Aqualate Estate to miejsce do którego Dwójka powraca co kilka lat przez ostatnie 30. Zawsze jest wspaniale powracać do tego miejsca, nie tylko dlatego że jest to piękny teren, ale także że wita nas na teren druh Tadzio Juhre, nie tylko były harcerz ale także były drużynowy Czarnej Dwójki.

Przygotowania do obozu w Aqualate rozpoczeły się już wczesniej kiedy pakowaliśmy sprzęt na obóz. Pierszy dzień na obozie był skupiony na postawieniem namiotów, wykonaniem pryczy, zrobienie kuchni, wykopanie latryny i mnóstwo innych reczy.

Pod koniec pierwszego tygodnia zastępy wyruszyły na indiwidualne wycieczki. Podczas wyciecki mój zastęp zwiedził kósciół św. Marii w Moreton i gotował obiad. W czasie wycieczek komenda budowała bramę obozu.

Temat obozu był „Solidarność” która pomagała nam zrozumieć ważność pracy w zespole. Był to ciekawy temat, ponieważ dowiedziałem się wiele informacji z czasów Solidarności w Polsce. Obóz był pełen ciekawych gier i zadań na świeżym powietrzu. Najlepszy moment podczas gier była gra w rocznicy Powstania Warszawskiego w której jeden z druhów z komendy wypadł z uciekającego samochodu od strony partyzantów.

Kilka dni późnej był biwak w lesie gdzie budowaliśmy szałasy i spaliśmy w nich. W nocy była nocna gra skupiona na podkradaniu. Następnego ranka gotowaliśmy śniadanie na ognisku.

Chciałbym podziękowac komendzie i wszystkim innym którzy byli na obozie, za wspaniały czas, nowe doświadczenia i za wiele nowych miłych wspomnień.

Wyw. Tomek Szozda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s