Biwak wiosenny jednostek z Calgary w Kanadzie

Invermere, Kolumbia Brytyjska, Kanada, 13-15 kwietnia 2018

W tym roku wiosenny biwak harcerski odbył się na terenie “House of the Friesians” nie daleko Invermere, BC od 13 do 15 kwietnia.  Konie “Fresian” są chodowane między innymi do filmów i pojawiają się np. w “Hunger Games.”

Drużyna Harcerek “Górski Potok” oraz zastęp harcerzy z 34DH wyjechali na biwak autokarem z przed Kościoła Matki Bożej Królowej Pokoju.

W czasie 3 godzinnej podróży śpiewaliśmy piosenki harcerskie, opowiadaliśmy historyjki i mówiliśmy sobie żarty. Gdy dojechaliśmy do celu uznaliśmy, że biwak jest w przepięknym, urokliwym miejscu. Sam środek lasu z mnóstwem mieszkających w nim przeróżnych zwierząt takich. Nocowaliśmy w pięknym góralskim domku, zbudowanym przez jego właścicieli. Nie daleko domku był hot tub zbudowany z drewna, który również był ogrzewany drewnem. Po rozpakowaniu się i zjedzeniu obiadu, wieczorem zasiedliśmy przy kominku i śpiewaliśmy piosenki. Czas na biwaku spędzaliśmy bardzo wesoło grając w różne gry przy użyciu mapy, robiąc domowe lody oraz kąpiąc się w hot tub. Byliśmy także w mieście, gdzie odbył się „scavenger hunt” oraz na mszy w tamtejszym kościele.

Właściciele, którzy wyemigrowali w te strony z Holandii pokazali nam swoje osadnictwo i mieliśmy także okazję zapoznać się z ich końmi.

Pobyt na biwaku dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń i wspaniałych nowych przyjaźni.

Mateusz Łabinowicz Wyw.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s