75-lecie Hufca Bałtyk, Londyn

Southfield’s Academy, Londyn, 1 Lipca 2018

Hufiec harcerek Bałtyk w Wielkiej Brytanji obchodził w tym roku 75 lat istnienia. Z tej wspaniałej okazji, na terenie Southfield’s Academy, skrzaty, zuchy, harcerki, instruktorki, członkowie KPH i przyjaciele i goście Hufca Bałtyk razem spędzili wspaniały i słoneczny dzień świętując nasz Hufiec.

Dzień rozpoczął się oficjalnym raportem, po czym razem uroczyście przystąpiliśmy do mszy podczas której został poświęcony trzeci sztandar naszego Hufca. Była to piekna uroczystość iż nasza była Hufcowa, Ewa Petrusewicz (1956), została chrzestną nowego sztandaru, razem z Druhną Danką Bogdanowicz i Druhną Małgosią Zajączkowską.

Po formalnych uroczystościach, odbył się równocześnie Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, jak i festyn ze stoiskami od każdego szczepu w Hufcu Bałtyk- były sprzedawane muszelki, pierniczki, zdjęcia, słodycze, popcorn, bransoletki i wiele innych wspaniałych rzeczy o których młodzież pomyślała. Drużyna San nawet miała kaczuszki z numerkami które można było złowić aby wygrać misia! Ale kreatywne są nasze harcerki!

Festiwal Piosenki był oczywiście okazją dla wszystkich drużyn i gromad aby zaśpiewały i pokazały wszystkim jaki talent ma nasz Hufiec. Po ciężkich rozmowach, jurorzy zdecydowali, że na trzecim miejscu wygrała Drużyna Pilica, na drugim Drużyna Dunajec a na pierwszym miejscu wygrała Drużyna San! Gratulujemy naszym wspaniałym Drużynom i wszystkim którzy brali udział. Talentu nie było mało i jesteśmy dumne z naszych szeregów ambitnych i zdolnych harcerek.

Zuchy miały świetną grę aby zapoznać się z różnymi osobami, harcerkami i gośćmi na obchodach szukając odpowiedzi na różne pytania- czy jedziesz na obóz? Ile masz rodzeństwa? Nasze najmłodsze uczestniczki miały najwięcej informacji na temat gości. Grę wygrała Gromada Muszle! Miały odpowiedz na wszystkie pytania! BRAWO!

Wszystkie koła przyjaciół harcerstwa w Hufcu wspólnie pracowały aby wszyscy goście mały pyszny posiłek podczas dnia. Dziękujemy im za ich ciężką pracę i pyszne jedzonko. Tort też był pięknie przygotowany i smakował wszystkim- na szczęście starczyło go dla tak dużo gości.


Dzień pełen zabawy i uśmiechów zakończył się wspólnym kominkiem iż piosenek nam nie było dość. Druhna Ewa Petrusewicz przemówiła pięknie podczas gawędy o historii Hufca oraz jej przeżyć jako młoda harcerka, wędrowniczka a potem Hufcowa. Miałyśmy wielki zaszczyt wsłuchać się w jej piękne wspomnienia i pomyśleć ile się zmieniło a ile pozostaje takie samo.

Krąg podczas ‘Idzie Noc’ objął całe pole szkoły jak wszyscy goście wraz z Hufcem połączyli ręce w ostatni uroczysty śpiew. Wrażeń nie było mało, a uśmiechów widać było na każdej twarzy od najmłodszych do najstarszych. Po 75 latach Hufiec Bałtyk urósł do 9 Drużyn harcerskich, 9 Gromad zuchowych i jednej Drużyny wędrowniczej. Jesteśmy największym i najstarszym Hufcem w Wielkiej Brytanii, i z niecierpliwością czekamy na następne 25 lat aby zobaczyć jak wielki i pełen harcerskiej dumy będzie Hufiec Bałtyk na 100 leciu.

Druhna Weronika Kucharska

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s