Skrzaty Podhala z Australii

Gromadka „Skrzaty Podhala” z South Melbourne, wraz ze starszymi jednostkami harcerskimi, wzięła udział w Akademii 3go maja pokazując część pracy ze zbiórek. W czasie cyklów zabaw na poszczególny temat (którymi nazywamy guziczkami) uczymy się nowych słówek, piosenek i pląsów, ale nie tylko, bo druhna drużynowa zwraca uwagę na grzeczność, koleżeńskość i oczywiście na język polski. W tym roku rozpoczęliśmy guziczkiem „Pisanka” który uroczyście zakończyliśmy w Wielką Sobotę na Święconym.

Od 2017, wszystkie jednostki harcerskie mają zajęcia które przypominają historię Polski czasów dążenia do okresu Niepodległości. Pozornie to brzmi jak ogromne wywzwanie…… ale dla nas harcerskich skrzatów, Hymn Narodowy, wierszyk „Kto Ty Jesteś?”, znajomość geografii Polskiej i tradycji naszej kultury jak i specjalności kulinarnych to wszystko jest podstawą naszych przygotowań do grzybków, które są znakiem wyrobienia skrzatowego.


Na akademii skrzaty pokazały widowni i rodzicom że mają prawdziwe Polskie serduszka. Jesteśmy z naszych skrzatów bardzo dumne.

Trzy wesołe druhny skrzatowe.
Sarah, Julia i Iza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s