Dzień Myśli Braterskiej – Sheffield

Sheffield, Anglia, 12 lutego 2012

Wczoraj obchodzono Dzień Myśli Braterskiej i chyba wypada ażeby w Wielkiej Brytanii miejsce urodzin Lorda i Lady Baden-Powell odbyła się pierwsza uroczystość. A więc 12 lutego harcerki z hufca “Kaszuby” i harcerze i zuchy z hufca “Wilno” zebrali się w Sheffield aby uczcić te święto skautowe.

Po Mszy Swiętej oraz obfitym obiedzie – usiedliśmy na wesoły kominek prowadzony przez Anielę Holesz i Lolę Hałuszczak. Na kominku stworzyliśmy jedno wielkie drzewo harcerskie.
Po zaśpiewaniu kanonu “Płonie Ognisko w Lesie”, zaprosiliśmy zuchy aby wstały i ustawiły się w kole. Harcerki i harcerze w Sheffield razem z drużynową zaczęli opowiadać wszystkim że zuchy są korzeniami naszego związku i że tego dnia łączymy się z gromadami na całym świecie. Zuchom podano karki do trzymania z nazwami gromad z którymi się łączyliśmy myślami……… “Polska Łąka” w Michigan, “Wesołe Szarotki” w Chicago oraz “Pustynne Kwiaty” w Arizonie w Stanach Zjednoczonych, z gromadami “Motylki” w Brampton, Ontario, “Delfinki” w Missisauga oraz “Orla Perć” w Calgary, Alberta, Kanada, oraz z zuchami w Argentynie.

Potem jedna harcerka i harcerz z każdej drużyny w Sheffield, Huddersfield, Bradford, Leeds i Manchester wstali aby stworzyć pień naszego drzewa i myślami połączyliśmy się z drużynami harcerek 5DH im “Jadwigi Fałkowskiej” w Melbourne, Australia z drużynami “Trzy Korony” w South Brooklyn, Nowy Jork, “Woda Tatrzańska” w Chicago, i “ Jaskółki” w Hamtramck, Michigan w Stanach Zjednoczonych, oraz z drużyną “Polskie Kwiaty” z Ottawa, Kanady. Również łączyliśmy się z 23 drużyną harcerzy Wigry z Missisauga, Ontario, Kanada, z 21DH im. Generała Sosabowskiego w Clark, Nowy York, Stany Zjenoczone oraz z harcerzami w Cordobie Argentyna.

Na koniec wędrowniczki i wędrownicy wstali i dołączyli się do drzewa wstążkami – jako gałęzie i sieli liście – symbol naszych myśli i służby na świecie. Łączyli się z drużynami wędrowniczek “Morskie Oko” Montreal, Quebec w Kanadzie, z 16tą drużyna wędrowniczek im. Heleny Grażyńskiej “Włóczęgi” w Sydney oraz z 4-tą Drużyną wędrowników Prometeusz” im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Stanach Zjednoczonych oraz z 11-tą drużyną Wodną Wędrowników “Albatross” w Hamilton, Ontario, Kanadzie.

Zakończyliśmy obrzęd śpiewem “Siostry/Bracia Skautki” bo nam jest zawsze dobrze w lesie. Wszyscy świetnie się bawili, szczególnie zuchy – było nas razem ponad 50 osób nie licząc rodziców i gości. Jedynie szkoda że harcerze z hufca “Gdynia” z którymi się też spotykamy przy takich okazjach byli zajęci tego dnia przy innej uroczystości parafialnej w Manchester.

Ślemy Wam myśli z naszego drzewka w Sheffield w chrabstwie “Yorkshire” aby Wasze obchody były świetne i aby nasze liśce dotarły do Was na całym świecie!

Czuwaj!

Ania Kucewicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s